لزوم آزمایش افرادی که پیش از سال 75 خون دریافت کرده‌اند

۱۳۹۲/۰۵/۱۴ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 79738

سلامت نیوز : دکتر کامران باقری لنکرانی در مورد هپاتیت B اظهار داشت: افراد خانواده‌ای که در آن خانواده فرد مبتلا وجود دارد و یا کسانی که بیماری‌های خاصی دارند، باید آزمایش بدهند، اهمیت آن به این دلیل است که هر چقدر زودتر تشخیص داده شود، عوارض آن کمتر بوده و درمان آن میسرتر می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی در مورد واکسیناسیون این بیماری گفت: پوشش واکسیناسیون هپاتیت B در کشور ایران، بالای 95 درصد و در استان فارس بالای 97 درصد بوده در صورتی که پوشش واکسیناسیون هپاتیت B در کشور آمریکا 75 درصد است.

لنکرانی اضافه کرد: راه‌های جدید انتقال بیماری هپاتیت شامل تاتو، حجامت (موفق بودنش بستگی به روش صحیح انجام و مراقبت از Sterility و پرهیز از انتقال بیماری دارد)، دندان پزشکان تجربی، اعتیاد تزریقی، رفتارهای پرخطر جنسی، مصرف شیشه و کوکائین است.

وی بیان کرد: بیماری هپاتیت اگر به موقع شناخته و درمان شود، هیچ تأثیری در طول عمر افراد ندارد اما اگر به موقع شناخته و درمان نشود، منجر به سرطان کبد و نارسائی کبدی می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت فارس ابراز داشت: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یک مرکز ثبت نام از افرادی که مبتلا به هپاتیت B و C هستند در درمانگاه شهید مطهری، طبقه چهارم وجود دارد که مبتلایان در این مرکز ثبت نام و خدمات درمانی، آزمایش و کلاس‌های آموزشی به آنها ارائه و درمان آنها پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: در مورد افرادی که دارای هپاتیت هستند، وسایل بهداشتی باید به صورت اختصاصی استفاده شود، افرادی که دچار هپاتیت B و C هستند باید از مسواک، ناخن‌گیر، تیغ صورت تراشی، قیچی و وسایل شخصی اختصاصی برخوردار باشند اما برخوردهای عادی، هم‌غذا شدن، استفاده از قاشق و چنگال مشترک بین اعضای خانواده، هیچ‌گاه شانس انتقال ویروس را افزایش نمی‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.4324s, 18q