بازده مغز خود را افزايش دهيد

۱۳۸۶/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7984
بازده مغز خود را افزايش دهيد
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري رويترز، داشتن حس كنجكاوي و دنبال كسب يافته هاي جديد باعث افزايش فعاليت ميلياردها نرون و سيناپس عصبي در مغز شده و به دنبال آن بهبود عملكرد مغز را به دنبال دارد.
همچنين به گفته پزشكان رعايت دقت و انتخاب صحيح نوع رژيم غذايي تاثير بسزايي در افزايش كارايي مغز دارد.
اين گزارش حاكي است، به گفته پزشكان توجه به اين نكته كه مغز يكي از اعضاي بدن است و بايد ورزش هاي لازم و مربوط به اين عضو بدن صورت گيرد سومين عامل درافزايش بازده مغز به شمار مي آيد.
مثبت انديشي و سعي در مطابق شدن با محيط هاي جديد و مغشوش در صورت ضرورت رامي توان به عنوان چهارمين و پنجمين افزايش بازده مغز در هنگام تفكر و فعاليت هاي روزانه نام برد.
دانشمندان و پزشكان با خاطرنشان كردن اين نكته كه انسان ها تنها موجود مختار و داراي قوه تعقل و تصميم گيري و داراي استقلال در جهان هستند از اين عامل به عنوان ششمين اهرم تقويت كارايي مغز ياد كرده اند.
همچنين انجام مسافرت هاي گوناگون و مواجه با شرايط گوناگون و تمرين تصميم گيري هاي مناسب با هر شرايط خاص باعث تقويت قواي مغز افراد مي شود و مي توان از آن به عنوان هفتمين عامل تقويت كننده مغز نام برد.
به گفته پزشكان تلاش در كسب اعتماد به نفس در تصميم گيري هاي روزمره و تاثير نگرش كلي از افرادي كه با آن ها مراوده داريم حتي اگر به قيمت تصميم گيري اشتباه منجر شود هشتمين عامل در افزايش بازده مغز است.
يادآور مي شود، دانشمندان به صورت اجماع تمرين دوست داشتن و عشق ورزيدن به همه افراد واشياء اطراف و خنديدن و لبخند زدن به همه مشكلات را نهمين و دهمين عامل افزايش بازده مغز در افراد مي دانند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.66056s, 18q