کمبود پلاکت هنوز باقی است

۱۳۹۲/۰۵/۱۵ - ۱۶:۰۴ - کد خبر: 79844
سلامت نیوز : با حضور مردم در پایگاه‌های انتقال خون سراسر کشور حدود ۴۰ هزار واحد خونی دریافت شده و بنا بر تایید سازمان انتقال خون اهدای خون در سه شب قدر ۱۰ درصد افزایش داشته است.

بشیر حاجی‌بیگی، مدیر روابط عمومی سازمان انتقال خون در گفت‌وگو با فارس با تقدیر از مراجعه مردم در شب‌های قدر به پایگاه‌های انتقال خون در سراسر کشور گفت: 39 هزار و 659 نفر از هموطنانمان در سراسر کشور در سه شب قدر برای اهدای خون مراجعه کردند که این رقم نسبت به سال 91، 9.47 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: استان‌های هرمزگان، ایلام، قزوین، مازندران، چهارمحال و بختیاری و سمنان 6 استانی بودند که اهدای خون در آن‌ها نسبت به سال 91 در شب‌‌های قدر رشد چشمگیری داشته است.

به گفته مدیرکل سابق انتقال خون تهران استان‌های تهران، کرمان و خراسان رضوی بیشترین میزان دریافت خون در شب‌های قدر را داشته‌اند.

حاجی‌بیگی گفت: خوشبختانه با حضور پر شور مردم برای اهدای خون در شب‌های قدر انتقال خون توانست جوابگوی نیاز بیمارستان‌ها باشد اما همچنان در تأمین پلاکت با مشکل مواجهیم.

وی در مورد علت این موضوع تصریح کرد: امکان ذخیره پلاکت بیش از سه روز وجود ندارد و در همان 6 ساعت اول پس از اهدای خون باید پلاکت از خون کامل جدا شود و گرنه غیر فعال می‌شود که در همین راستا با محدودیت‌هایی مواجهیم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51723s, 18q