30 درصد دانش‌آموزان بدون صرف صبحانه به مدرسه مي‌روند

۱۳۸۶/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7986
30 درصد دانش‌آموزان بدون صرف صبحانه به مدرسه مي‌روند

دكتر حسن مظفري در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تاثيرگذار بودن مصرف صبحانه در توانمندي جسمي و فكري افراد، تصريح کرد: مصرف صبحانه در دانش آموزان كه در شرايط فراگيري و آموزش قرار دارند، اهميت مضاعف پيدا مي‌كند؛ چرا كه سيستم عصب مركزي نياز به مواد قندي دارد و اگر دانش‌آموز صبحانه را مصرف نكند؛ توانايي مغز وي كاهش مي‌يابد.

وي خاطرنشان كرد: بررسي‌ها در مورد اهميت صبحانه در خارج از كشور بر اين نکته تاكيد دارند که عدم مصرف صبحانه بر سلامتي افراد اثر معني داري دارد.

دكتر مظفري اضافه کرد: مصرف وعده‌هاي غذايي به طور مناسب سبب نظم‌دهي به دستگاه گوارش و كاهش اختلالات در اين سيستم مي‌شود.

وي دير از خواب بلند شدن هنگام صبح، عدم آمادگي دستگاه گوارش در بعضي افراد و همچنين ‌عدم تنوع مواد غذايي در هنگام صبحانه را از دلايل حذف آن در افراد به خصوص دانش آموزان برشمرد و گفت: بررسي‌هاي انجام شده، نشان مي‌دهد؛ حدود 30 درصد دانش‌آموزان از مصرف صبحانه امتناع مي‌كنند.

اين متخصص تغذيه توصيه كرد:‌ والدين كودك بايد از مواد غذايي که از فساد پذيري كمتري برخوردارند، هنگام رفتن به مدرسه براي كودكانشان استفاده كنند.

وي استفاده از نان، ‌پنير، ‌سبزي و انواع مغزها مثل گردو، بادام، پسته، ‌تخم مرغ آب پز، ‌خرما و شير را بهترين ماده غذايي براي صرف صبحانه دانست.

عضوهيات علمي دانشگاه علوم پزشكي يزد در پايان متذكر شد:‌ جهت صرف صبحانه در كودكان مي‌توان از آب مركبات و ميوه‌جات مختلف و انواع كوكو و ساير مواد غذايي كه از سيب‌زميني آب پز تهيه مي‌شوند، استفاده كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40156s, 18q