ساخت خمير تزريقي براي تسريع در درمان بيماري بازگشت ادراري كودكان

۱۳۸۶/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7992
ساخت خمير تزريقي براي تسريع در درمان بيماري بازگشت ادراري كودكان
مسعود حافظي اردكاني مجري طرح در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه عفونت ادراري پس از عفونت هاي دستگاه تنفسي دومين بيماري است كه كودكان را مبتلا مي كند،افزود: يكي از عوامل مستعد كننده در ايجاد عفونت هاي ادراري، بازگشت ادرار از مثانه و تخريب كليه هاست .
وي تصريح كرد: هم اكنون درصد قابل توجهي از جمعيت كشورمان را كودكان تشكيل مي دهند و از جمله بيماري هاي مهم در آنها عفونت ادراري است كه از نظر شيوع پس از عفونت هاي دستگاه تنفسي رتبه دوم را دارد.
مهندس حافظي با اشاره به عوارض بيماري بازگشت ادراري از جمله آسيب به كليه به ويژه در كودكان گفت: براي درمان اين بيماري روشي هاي مختلفي از جمله درمان طبي، جراحي و آندوسكوپي وجود دارد كه امكان بروز برخي خطرات و عوارض در درمان طبي و همچنين مشكلات جراحي، آندوسكوپي را به عنوان روش برتر مطرح و مورد توجه پزشكان معرفي كرده است.
وي ادامه داد: در اين روش با تزريق نوعي خمير سفت شونده در زير مخاط در ناحيه اتصال به مثانه، احتمال اتساع لوله در آن منطقه برطرف شده و دريچه يك طرفه موجود در قالب به درستي عمل خواهد كرد.
مجري طرح نوآوري پروژه را در روش جديد بهبود تزريق پذيري اين خمير عنوان كرد و گفت: در خميرهاي متداول تا درمان قطعي هر شش ماه نياز به تزريق مجدد وجود دارد كه اين زمان طولاني تر شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65596s, 18q