گزارش اورژانس از وقوع سیل در جنوب‌شرق کشور

۱۳۹۲/۰۵/۱۶ - ۱۶:۱۸ - کد خبر: 79925
سلامت نیوز : مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور اقدامات انجام شده در جریان وقوع سیل در شهرهای زاهدان، کرمان، جیرفت و بم را تشریح کرد.

آرزو دهقانی در گفت‌وگو با (ایسنا)، دراین‌باره گفت: در شهر جیرفت به علت بارندگی و لغزندگی جاده یک فقره تصادف بین دو دستگاه سواری رخ داد که شش مصدوم برجای گذاشت و به دنبال وقوع آن دو تیم امدادی اورژانس 115 در صحنه حاضر شدند و پس از ارائه خدمات درمانی اولیه به مصدومان آنان را به بیمارستان منتقل کردند.

وی با بیان اینکه سیلاب و آبگرفتگی در روستاهای دلفار و باغعلیش و حسین‌آباد مشاهده شد، گفت: سقوط درخت روی تاکسی مسافربری حامل مسافر نیز از دیگر حوادث رخ داده در این شهر بود که خوشبختانه تلفات جانی در بر نداشت.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشوربا اشاره به وقوع رعد و برق شدید و یک حادثه مربوط به آن در سیرجان از هموطنان خواست در صورت مشاهده رعد و برق از منزل خود خارج نشوند.

به گفته دهقانی، هفت پایگاه شهری و 16 پایگاه جاده‌ای اورژانس 115 به همراه 30 دستگاه آمبولانس و 140 نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار و تکنیسین اورژانس 115 در این استان در آماده‌باش کامل هستند.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با بیان اینکه در جنوب سیستان و بلوچستان نیز روستاهای سوران از توابع سراوان و روستای قصرقند از توابع نیکشهر و روستاهای چانعلی و شهداد و گورین از توابع زاهدان درگیر سیل بودند، گفت: این سیل خوشبختانه تلفات انسانی در برنداشت.

وی افزود : در این رابطه 7 1 پایگاه شهری و 64 پایگاه جاده‌ای اورژانس 115 زاهدان در آماده‌باش کامل قرار دارند.

دهقانی با بیان اینکه در بم نیز وقوع سیل در سه روستای ده بکری و کمیک و دریجان باعث مفقودشدن یک تن شده که جستجو برای یافتن وی توسط عوامل امدادی ادامه دارد، گفت: طوفان شن در فهرج، نرماشیر و ریگان دید را کاهش داد.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور اضافه کرد: در این منطقه نیز دو پایگاه شهری و 10 پایگاه جاده‌ای اورژانس 115 به استعداد 16 دستگاه آمبولانس 97 نیروی‌انسانی شامل پزشک، پرستار و تکنیسین اورژانس 115 در آماده‌باش کامل هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی و مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان به عنوان قطب‌معین جنوب‌شرق برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده در آماده‌باش است و امکانات لجستیکی خود را برای ارسال به این مناطق فراهم ساخته، گفت: 93دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و 416 نیروی انسانی شامل پزشک، پرستار و تکنیسین اورژانس 115 در آماده‌باش کامل هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71685s, 18q