تمهیدات اورژانس کشور در آستانه آغاز موج دوم مسافرت‌های تابستانی

۱۳۹۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۱۸ - کد خبر: 79951
تمهیدات اورژانس کشور در آستانه آغاز موج دوم مسافرت‌های تابستانی

سلامت نیوز : مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی با شروع موج دوم مسافرت‌های تابستانی، تمهیدات اورژانس کشور در راستای ادامه طرح امداد تابستانی و خدمات رسانی پزشکی اورژانس 115 و بیمارستانی را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ آرزو دهقانی در این باره، گفت: برای خدمت رسانی به هموطنان 2051 پایگاه اورژانس کشور ( 797 پایگاه شهری و 1254 پایگاه جاده‌ای) در آماده باش هستند.

به گفته وی، جهت امداد رسانی سریع‌تر علاوه بر امداد هوایی ( 6 فروند بالگرد امدادی) و امداد موتوری (52 دستگاه موتورلانس)، اورژانس 115، 17 هزار و 600 تکنسین اورژانس 115 نیز آماده باش کامل خواهند بود تا در صورت نیاز به مصدومین امدادرسانی کرده و آن‌ها را جهت دریافت خدمات پزشکی تخصصی به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل کنند.

به گفته مدیر روابط عمومی اورژانس کشور، به دلیل افزایش میزان سفرها پس از ماه مبارک رمضان، برنامه استقرارآمبولانس درساعات صبح (8 الی 12) منحصر به ایام تعطیل بوده، اما استقرار در ساعات بعدازظهر (21 تا 17) به صورت روزانه خواهد بود.

وی افزود: همچنین تمامی اورژانس‌های بیمارستان‌های سراسر کشور جهت ارائه خدمات پزشکی مناسب به هم میهنان طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و دستورالعمل ارسالی، آماده هستند.

مدیر روابط عمومی اورژانس کشور از هموطنان خواست با توجه به ترافیک سنگین در ورودی و خروجی شهرها در تعطیلات عید فطر، با حفظ آرامش رانندگی کرده و همکاری بیشتر و بهتری با اورژانس داشته باشند.

وی گفت: همچنین لازم است هموطنان مسیر خودروی امدادی (آمبولانس) را باز نگاه داشته و از رانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری کنند.

دهقانی افزود: هموطنان در صورت نیاز به خدمات فوریت‌های پزشکی با شماره 115 تماس گیرند و برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کارشناس مربوطه ارائه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.36368s, 18q