چرا پلک چشممان می پرد ؟

۱۳۸۶/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7998
چرا پلک چشممان می پرد ؟

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز ، از دید برخی از پزشکان اين عارضه اكثرا خود به خود برطرف مي شود. علت پرش پلك معلوم نيست و ممكن است در اثر تحريك اعصاب عضلات چشم ايجاد شود.
علت پرش پلك در صورت تداوم ممكن است خستگي چشم باشد. اگر در محلي زير نور شديد لامپ هاي مهتابي كار مي كنيد سعي كنيد ميزان نور را كاهش دهيد و نور حاصل از مفتول هاي گداخته فلزي (لامپ هاي معمولي) را براي ملايم كردن روشنايي به محيط اضافه كنيد. ممكن است با قرار دادن روزانه دوبار كمپرس مرطوب و گرم روي چشم هاي خود احساس راحتي كنيد و به عضلات پلك آرامش بخشيد.
از سوی دیگر برخی دیگر از پزشکان معتقدند عارضه يا ناراحتي پرش يا لرزش پلك چشم، نشانه و اختلالي است كه در عضلات بوجود مي‌آيد و اين اختلالات به علت كمبود مواد حاوي منيزيم و كلسيم بوجود مي‌آيد.
پزشكان مي‌گويند: درمان اين ناراحتي طولاني است و لااقل بايد به مدت 2 تا 3 ماه ادامه داشته باشد كه به تمام اعضاي بدن مواد معدني برسد.
ساير عوارض و اختلالاتي كه در اثر كمبود منيزيم در بدن بوجود مي‌آيد شامل لرزش دستها، كرامپ عضلات در پاها، گردن، شانه، گرفتگي گلو يا بلع، خواب رفتن دستها يا پاها و نيز اسپاسمهاي عضلاني است .

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
علی محمدی
سلام:ترزش پلک چشم صددرصد به دلیل اضطراب میباشد
6.99518s, 19q