قارچ‌های پوستی در استخر نمی‌روید

۱۳۹۲/۰۵/۱۹ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 80006

سلامت نیوز : یک متخصص پوست و مو گفت: قارچ در بدن افراد است و استخرها فقط موجب نمایان شدن آن می‌شوند در حالی که برخی افراد تصور می‌کنند استخرها به بروز قارچ پوستی دامن می‌زنند.

دکتر آزاده الیاسی در گفت‌وگو با (ایسنا) اظهار کرد: استخرهای سرپوشیده این ویژگی را دارند که برای افراد مشکلات سوختگی ناشی از آفتاب و یا لو رفتن قارچ پوستی را بوجود نمی‌آورند ولی استخرهای رو باز باعث می‌شود که اگر در قسمتی از بدن بیماری پوستی وجود داشته باشد در مقابل تابش آفتاب برنزه نمی‌شود و با تغییر رنگ پوست، بیماری را نشان می‌دهد.

وی در ادامه افزود: البته باید توجه داشت که فردی که قارچ یا بیماری وی نمایان شده قبلا آن را در بدنش داشته است و فقط نور آفتاب باعث نمایان شدن و لو رفتن آن می شود.

دکتر الیاسی در رابطه با استخرهای سرپوشیده گفت: اگر اصول بهداشتی در آن رعایت شود و فقط کلر آن اندازه باشد قارچ را منتقل نمی‌کند ولی بیماری‌هایی هستند که از طریق مشکلات پوستی افراد به دیگران منتقل می‌شود که زگیل از جمله این بیماری‌هاست.

وی در رابطه با نشانه‌های قارچ‌ها عنوان کرد: تمام بیماری‌های پوستی معمولا هم شکل هستند و تنها متخصصین می‌توانند این مشکلات را شناسایی کند ولی به طور کلی اگر فرد بین انگشتان پاهایش بخصوص انگشت کوچکش احساس پوست پوست شدن و خارش کرد و یا در ناحیه کشاله ران لک یا پوسته‌ریزی دیده شد می‌تواند نشانه قارچ یا حساسیت باشد.

وی در مورد افرادی که اثرات تحریکی بر پوستشان بیشتر است، توصیه کرد: افرادی که پوست‌های خشک دارند اگر بعد از استخر از صابون‌های چرب‌تر استفاده کنند و حتما دوش بگیرند کمتر دچار مشکلات پوستی می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51691s, 18q