گسترش سیل در ۲۷۳ شهر و روستای کشور/ موج جدید سیل از فردا

۱۳۹۲/۰۵/۲۰ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 80072

سلامت نیوز : نیمه تابستان با تداوم بارش‌های تابستانه از یک هفته اخیر سطح رودخانه ها را در برخی استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان و کرمان بالا آورده و سیل در استان‌های هرمزگان، فارس، اصفهان، سیستان و کرمان تاکنون 31 شهر و 242 روستا و مناطق عشایر نشین را درگیر کرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ گزارش‌های هواشناسی موید این امر است که با شروع بارندگی‌ها از فردا، سیل در استان‌های دیگری مانند خراسان جنوبی و رضوی آغاز شده و در سیستان و بلوچستان نیز تشدید خواهد شد.

محمود مظفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در مورد آخرین وضعیت سیل و آب گرفتگی در کشور به خبرنگار فارس گفت: تاکنون 550 امدادگر هلال‌احمر در قالب 50 تیم برای امدادرسانی به مناطق سیل زده عازم شده‌اند که توانستند 5 هزار نفر را از سیل و آبگرفتگی بیرون بکشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تخریب 30 تا 70 درصدی برخی منازل مسکونی 2600 نفر از سیل‌زدگان در 1300 دستگاه چادر به طور موقت اسکان داده شده‌اند تا آب از منازل توسط پمپ‌های لجن‌کش تخلیه شود.

وی درمورد قربانیان سیل گفت: طبق آمار امدادگران هلال‌احمر تاکنون 11 نفر در سیل جان خود را از دست داده که 4 نفر مربوط به استان سیستان و بلوچستان، 3 نفر کرمان، 3 نفر در هرمزگان و یک نفر در استان فارس بوده است.

مظفر همچنین از مفقود شدن 2 نفر در سیل اخیر خبر داد و گفت: تلاش امدادگران برای یافتن این دو نفر همچنین ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر همچنین از توزیع 7 هزار بسته غذایی، 4 هزار تخته موکت و 4500 تخته پتو بین سیل‌زدگان خب رداد.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42409s, 18q