تعيين تعرفه‌هاي خدمات درمان ناباروري با هدف ساماندهي هزينه‌هاي درمان

۱۳۸۶/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8017
تعيين تعرفه‌هاي خدمات درمان ناباروري با هدف ساماندهي هزينه‌هاي درمان

دكتر محمدرضا نوروزي، رييس انجمن علمي تخصصي باروري و ناباروري ايران با اعلام اين خبر گفت: هم اكنون حدود 3 ميليون زوج در كشور با مشكلات گوناگون باروري مواجه‌اند كه دريافت هزينه‌هاي متغير درماني در اين زمينه نيز همواره به بروز نارضايتي‌هايي ميان بيماران سراسر كشور انجاميده است و از اين رو، انجمن علمي تخصصي باروري و ناباروري ايران براي نخستين بار در كشور با دعوت از سازمان‌هاي بيمه‌گر، روساي مراكز درمان ناباروري، جمعي از صاحب نظران و متخصصان زنان، جنين شناسان ارولوژيست و آزمايشگاه‌ها با برگزاري سمينار يك روزه‌اي به تعيين سقف تعرفه‌هاي مزبور پرداختند.

به گفته وي، بر اساس تصميم گيري صورت گرفته حداكثر هزينه‌هاي درمان در يك دوره براي انجام لقاح مصنوعي خارج از رحم (ICSI) پانزده ميليون ريال، تزريق اسپرم به داخل رحم (IUI) يك ميليون و 500 هزار ريال، انجماد جنين 3 ميليون ريال و لقاح خارج از رحم بدون تزريق با روش IVF نيز 12 ميليون ريال تعيين شده است. بنابراين، تعرفه‌ها نبايد از سقف پيشنهادي بيشتر شود.

دكتر نوروزي خاطرنشان كرد: نرخ تعرفه‌هاي پيشنهادي مصوب در جلسه كارشناسي به زودي در اختيار وزارتخانه‌هاي بهداشت و درمان، رفاه و تامين اجتماعي و سازمان نظام پزشكي كشور قرار مي‌گيرد تا پس از بررسي‌هاي نهايي در اين باره تصيم گيري شود.

عضو شوراي عالي نظام پزشكي كشور تصويب كرد: يقينا تعرفه‌هاي مصوب در هر استان بر اساس شرايط اقتصادي مردم و تعرفه‌هاي اعمال شده از سوي نظام پزشكي تعيين خواهد شد. اين در حالي است كه اميدواريم با تصميم گيري به موقع مسوولان، شاهد ساماندهي تعرفه‌هاي خدمات درمان ناباروري در سال جاري و اجرايي شدن اين مصوبه از سال آينده باشيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35111s, 18q