مجرد بودن و جويدن ادامس در کنترل وزن موثر است

۱۳۸۶/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8028
مجرد بودن و جويدن ادامس در کنترل وزن موثر است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فرانسه از نيواورلئان، نزديک به هزار و هشتصد محقق، پزشک و کارشناس امور تغذيه با شرکت در کنفرانس چاقي در نيواورلئان راههاي مناسب براي مبارزه با پديده همه گير اضافه وزن را مورد بررسي قرار دادند.
نتايج تحقيقي که در مدت پنج سال بر روي حدود هشت هزار جوان امريکايي صورت گرفته است نشان ميدهد که ازدواج کردن احتمال و امکان چاق شدن افراد را افزايش مي دهد. بر اساس نتايج اين تحقيق که پژوهشگران و کارشناسان دانشگاه چپل هيل Chapel Hill در کاروليناي شمالي انجام داده اند تمام افراد اعم از زن يا مرد با بالا رفتن سن در معرض خطر اضافه وزن قرار مي گيرند، در اين ميان با بالا رفتن سن، وزن مردان هفت کيلو و وزن زنان نيز يازده کيلو افزايش مي يابد.
اما زمانيکه افراد ازدواج مي کنند افزايش وزن در انها سرعت بيشتري پيدا مي کند. پس از ازدواج اضافه وزن مردان سه کيلو افزايش مي يابد و به سيزده و نيم کيلو مي رسد. در اين شرايط زنان نيز چهار کيلو بيشتر اضافه وزن مي گيرند تا وزن اضافي انها در مجموع به يازده کيلو برسد.
پاني گوردون لارسن يکي از کارشناسي که در اين تحقيق فعاليت کرده است مي گويد عوامل زيادي در اضافه وزن در انسان دخيل است اما زندگي و تغذيه در يک محيط مشترک عامل اصلي اين پديده است.
ناتالي سه يکي ديگر از تهيه کنندگان تحقيق يادشده مي گويد تولد فرزندان گرفتاريهاي والدين را بيشتر مي کند و انها را مجبور مي کند زماني را که براي انجام ورزش اختصاص داده اند کاهش دهند.
نتايج تحقيقاتي که تابستان امسال در نشريه نيو انگلند جورنال او مديسين منتشر شد نشان داد که پديده چاقي مي تواند از نظر اجتماعي همه گير باشد و معاشرت با دوستان چاق خطر افزايش وزن و چاقي را در انسان افزايش دهد.
پگي گوردون لارسن، يک کارشناس ديگر که در تحقيقات صورت گرفته در زمينه چاقي و اضافه وزن فعاليت مي کند معتقد است بايد از روابط و نفوذي که يک زوج بر روي يکديگر دارند براي تقويت سلامت و حفظ وزن انها استفاده کرد.
ماريون هترينگتون کارشناس و محقق اسکاتلندي راههاي مقابله با چاقي را در زمينه ديگري جستجو کرده است. اين کارشناس اسکاتلندي تلاش کرده است ثابت کند که جويدن ادامس احساس گرسنگي را در انسان متوقف مي کند. اين محقق در مطالعات خود از شصت نفر خواست در ازمايشگاه در حال تهيه غذا يا بعد از غذا ادامس مصرف کنند. احساس گرسنگي و ميل به خوردن در اين افراد در مقايسه با کساني که ادامس مصرف نمي کردند کاهش يافت. ماريون هترينگتون افزود نتايج اين تحقيق نشان داد که در مجموع جذب کالري چهل و شش کيلو کالري کاهش يافت.
نتايج چند تحقيق ديگر نيز که در اين زمينه صورت گرفته است نشان داد که براي داشتن احساس سيري و در واقع کاهش احساس گرسنگي مي توان از ادامس استفاده کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.60229s, 19q