خستگی افراد

۱۳۸۶/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8029
خستگی افراد
به گزارش خبرنگار سلامت نیوز،دانشمندان دانشکده‌ي هلسينکي معتقدند کار زياد و خستگي‌هاي ناشي از کار باعث افزایش وزن مي‌شود. کساني که بعد از يک روز کاري،احساس خستگی  زيادي مي‌کنند و يا از ميزان بالاي فشار کاري شکايت دارند، بيشتر چاق مي‌شوند.
در بين زنان و با شدت کمتر در بين مردان، عدم رضايت از زندگي شغلي و خانوادگي با بيش وزني و حتي چاقي همراه است. ميزان افزايش وزن در مرداني که کارهاي پرمشغله و پر مسئوليت دارند به مراتب از مرداني که به کارهاي آسان و کم تنش مي‌پردازند کمتر است. بيش وزني هم از نظر اقتصادي و هم از نظر بهداشتي براي جامعه مفيد نيست.
خستگی زودگذر معمولاً با استراحت ، کاهش حجم کار و رفتن به مسافرتی کوتاه و نشاط آور تسکین یافته یا کاملاً بر طرف می شود.اما خستگی مزمن عارضه ای جدی و قابل تأمل است زیرا این نوع خستگی مستمر و فرسایشی است ، به گونه ای که شخص مبتلا به خستگی مزمن نه تنها آرامش و قرار خود را از دست می دهد و قادر به انجام کامل تعهدات اجتماعی و خانوادگی خود نیست بلکه ادامه خستگی مزمن به افسردگی و انزوای شخص بیمار می انجامد. خستگی مزمن یک اختلال ضعف آور همراه با ناراحتیهای جسمی ، مزاجی و عصبی روانی است
نوع دیگری از خستگي، خستگی  ناشي از گرمااست.زماني كه دماي محيط اطراف، معادل با دماي بدن شما باشد، بدنتان نمي‌تواند گرما را از طريق تشعشعي دفع كند و اگر محيط اطراف مرطوب باشد، تبخير عرق بدن نيز محدود مي‌شود. در اين‌گونه موقعيت‌ها، به خصوص هنگامي كه فعاليت جسمي نيز زياد صورت بگيرد، بدن حرارتي بيش از حد معمول توليد مي‌كند كه ممكن است به ايجاد خستگي گرمايي و حتي گرمازدگي منجر شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74681s, 18q