سرنوشت "داروخانه‌های معین" از زبان رییس انجمن داروسازان

۱۳۹۲/۰۵/۲۳ - ۱۷:۲۵ - کد خبر: 80336

سلامت نیوز : رییس انجمن داروسازان با اشاره به اجرای طرح داروخانه‌های معین از سوی وزارت بهداشت عنوان کرد: داروخانه‌های معین، داروخانه‌هایی هستند که سازمان غذا و دارو ترجیح داده است آن‌ها را به عنوان کمک حال و معین‌اش در جهت تسهیل دسترسی مردم به داروخانه‌ انتخاب کند.

دکتر محمود فاضل در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: سامانه تلفن‌ گویایی با شماره 1490 طراحی شد که یکی از وظایفش اطلاع‌رسانی درباره کمبودهای دارویی است. قرار بر این شده است که از بین این‌ها داروخانه‌هایی که بیشتر همراهی و همکاری کردند و فهرست موجودی داروهای خود را در اختیار سازمان قرار داده‌اند و باعث شدند مردم سریع‌تر هدایت و راهنمایی شوند، مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس از سوی وزارت بهداشت اعلام شوند.

رییس انجمن داروسازان با بیان اینکه تعداد داروخانه‌هایی که با سامانه 1490 همکاری کردند به نسبت تمام داروخانه‌ها، آمار کمتری داشت، عنوان کرد: هنوز توافق و یا ابلاغ خاصی از جانب سازمان به هیچ داروخانه‌ای صورت نگرفته است.

فاضل ادامه داد: راه‌اندازی سامانه 1490 از سوی وزارت بهداشت یک اقدام مترقی بود. بر اساس آن تمام داروخانه‌ها به سیستم مرکزی متصل هستند و موجودی‌های خود را به روز می‌کنند. مردم هم اگر دچار کمبود شده باشند اگر با این سامانه تماس بگیرند، برای یافتن داروی خود در این شرایط کمبودهای دارویی سرگردان نمی‌شوند. این امتیازی است که هم برای بیماران و هم برای داروسازان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اکنون عدد کمبودهای دارویی از اردیبهشت ماه قریب به 350 تا 400 قلم دارو بود به حدود 80-70 قلم رسیده است، گفت: البته این طرح خوب است اما ایراداتی هم دارد که باید برطرف شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90076s, 19q