توزیع ۲۰۸ هزار بسته غذایی بین نیازمندان در ماه مبارک

۱۳۹۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 80409
سلامت نیوز : رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر گفت:‌امسال ۲۰۸ هزار سبد غذایی بین زنان سرپرست خانوار،‌معلولین، خانواده‌های زندانیان و زلزله‌زدگان در ماه مبارک رمضان توزیع شد.

فرحناز رافع در گفت‌وگو با فارس در مورد جزئیات طرح همای رحمت اظهار داشت:‌ سال‌ها است که جمیعت هلال‌احمر در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بسته‌های غذایی را بین خانواده‌های نیازمند به ویژه زنان بدسرپرست یا بی‌سرپرست توزیع می‌کند اما امسال برای نخستین‌بار این بسته‌های غذایی در بین معلولین، خانواد‌ه‌های زندانیان و خانواده‌‌های زلزله‌زده استان‌های بوشهر، آذربایجان شرقی نیز توزیع شد.

وی گفت: پیش‌بینی ما 30 هزار سبد غذایی بود اما به همت خیرین این تعداد به 208 هزار و 566 بسته افزایش یافت که 18 هزار سبد بین خانوارهای زندانیان، 11 هزار سبد بین معلولین و 17 هزار سبد بین خانوارهای زلزله‌زده و 51 هزار سبد غذایی بین بیماران صعب‌العلاج و نیازمند و 64 هزار بسته غذایی بین زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست توزیع شده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر توزیع غذای گرم در وعده افطار در درب منازل سالمندان را یکی دیگر از کارهای جدید در طرح همای رحمت امسال برشمرد و افزود: هر سال سفرهای افطاری در ایام ماه مبارک در سراسر کشور برپا می‌شود اما امسال برای آنکه سالمندان نیز بتوانند از این سفره‌ها بهره‌مند شوند برای 12 هزار و 624 نفر سالمند غذای گرم در وعده افطار توزیع شد و 5 هزار و 430 سفره افطاری با عنوان سفرهای آسمانی در سراسر کشور پهن شد و جالب‌تر اینکه برای حفظ کرامت انسانی داوطلبان، نیازمندان و کارکنان جمعیت هلال‌احمر همگی بر سر یک سفره نشستند.

به گفته رافع یک هزار و 673 خانه داوطلب در طرح همای رحمت مشارکت داشتند و بیش از 16 هزار داوطلب و 7 هزار خیر در طرح همای رحمت به کمک جمعیت هلال احمر آمدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.54953s, 18q