آغاز ترخیص داروها از گمرک به دستور رییس‌جمهور/ کاهش قیمت برخی داروها در پی تک‌نرخی شدن ارز

۱۳۹۲/۰۵/۲۵ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 80415
آغاز ترخیص داروها از گمرک به دستور رییس‌جمهور/ کاهش قیمت برخی داروها در پی تک‌نرخی شدن ارز
سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از آغاز ترخیص دارو از گمرک با ارز تک نرخی به دستور رییس جمهور خبر داد.

عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با پانا، با اعلام اینکه ترخیص دارو از گمرک به دلیل جلوگیری از افزایش قیمت های دارویی  در حال انجام است، اظهار کرد: ترخیص دارو با ارز تک نرخی از گمرک با دستور رییس جمهور آغاز شده و این اتفاق خوبی است چرا که ما بارها اعلام کردیم که نرخ دارو باید تثبیت باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش مجلس برای تک نرخی شدن ارز دارو بوده است، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ها برای اصلاح قیمت دارو انجام شد اما پیشنهاد ما خروج از چند نرخی بودن ارز بود و اینکه نرخ ارز برای دارو که کالایی اساسی و ضروری به شمار می رود تثبیت شدن قیمت آن بود که خوشبختانه در دولت جدید چند روزی است، این اتفاق حاصل شده است.
وی خاطرنشان کرد: باید سعی کنیم مشکلاتی که در حوزه دارویی و سلامت کشور وجود دارد به حداقل برسد و علاوه بر آن سرانه بهداشت و درمان نیز در کشور افزایش یابد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تک نرخی و واقعی شدن قیمت ارز برای دارو وضعیت را شفاف خواهد کرد، تصریح کرد: اگر این موضوع صورت گیرد، شاهد کاهش قیمت برخی اقلام دارویی خواهیم بود.
این در حالی است که رییس مجمع واردات دارو درباره لغو مصوبه‌ بانک مرکزی مبنی بر اختصاص ارز 1226 تومانی به کالاهای ثبت سفارش شده و کالاهای اساسی گفته است: این موضوع باعث ایجاد کسری بودجه دولت می‌شود.
بر این اساس طبق دستور رییس جمهور قرار است که بانک مرکزی تا پایان سال برای واردات کالاهای اساسی ارز 1226 تومانی اختصاص دهد و مابه التفاوت ارز 1226 تومانی و ارز مبادله‌ای را نیز معاونت برنامه ریزی به بانک مرکزی پرداخت کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12645s, 19q