نخستین نانوداروی درمان سالک در کشور تولید می‌شود

۱۳۹۲/۰۵/۲۶ - ۱۷:۰۳ - کد خبر: 80496

سلامت نیوز : محمود رضا جعفری، رئیس مرکز تحقیقات نانو فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مراحل نخست کارآزمایی بالینی این دارو با حمایت موسسه بین المللی دی ان دی ای سوئیس به اتمام رسید و مرحله دوم کارآزمایی بالینی آن نیز با حمایت ستاد فناوری نانو انجام شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی اظهار داشت: در حال حاضر این دارو مراحل دریافت مجوزهای لازم از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت را طی می کند و ۳ تا ۶ ماه آینده وارد بازار می‌شود.

جعفری انجام مطالعات حیوانی، انجام تمام تستهای حساسیت چشمی و پوستی، مطالعات پایداری و آزمایش بر روی افراد سالم را از دیگر مراحل تحقیقاتی این دارو برشمرد که با موفقیت به اجرا در آمده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر برای درمان بیماری سالک از داروی تزریقی گلوکانیتم استفاده می‌شود که عوارض جانبی برای فرد به همراه دارد خاطر نشان کرد: ‌نانو داروی نانو لیپوزومی موضعی آمپوتریستین نوع  B که برای درمان موضعی سالک مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای اثرات موثرتری و عوارض کمتری برای بیمار دارد.

وی مدت اجرای مراحل تحقیقاتی این دارو را ۱۰ سال اعلام کرد و  اظهار داشت: ‌این دارو در فرم نانولیپوزومی تولید شده است و از پوست عبور می‌کند و به قسمتهای عمقی پوست می‌رسد و به درمان بیماری سالک منجر می‌شود.

جعفری با بیان اینکه این دارو نخستین دارو در ایران و جهان است که علیه سالک پوستی کارایی موثری دارد، تصریح کرد: اخیراً با استفاده از این دارو یک کارآزمایی بالینی روی بیمارانی که به سالک مبتلا بودند انجام دادیم که در این بیماران نیز موثر واقع شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.56905s, 18q