افزایش ابتلا به نزدیک‌بینی با تلفن‌های همراه

۱۳۹۲/۰۵/۲۶ - ۱۷:۰۴ - کد خبر: 80500
سلامت نیوز : در سال ۲۰۳۳ میلادی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد افراد ۳۰ ساله به بیماری نزدیک‌بینی مبتلا خواهند شد که این اتفاق به دلیل استفاده نادرست از گوشی‌های هوشمند رخ می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ آیا شما هم طی چند سال گذشته دچار دوبینی شده‌اید؟ آیا هنگام مشاهده نمایشگر تلفن‌همراه آن را به چشم خود بسیار نزدیک می‌کنید و برای مطالعه کتاب‌ها نیز با چنین مشکلی مواجه هستید؟ پزشکان در جریان بررسی جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که تلفن‌های همراه این اتفاق را موجب شده‌اند.

"دیوید آلامبی"( David Allamby) از متخصصان و جراحان چشم به مردم توصیه کرده است که در هنگام استفاده از تلفن‌همراه آن را در فاصله منطقی از چشمان خود نگه دارند و به این صورت روی کلمات و اطلاعات موجود در آن تمرکز کنند.

این جراح چشم بر این باور است که استفاده از تلفن‌های همراه طی چند سال اخیر باعث ضعیف‌تر شدن چشم مردم و افزایش دوبینی در آن‌ها شده است.

او بر اساس نتایج حاصل از یک مطالعه جدید اعلام کرد، از زمانی که نخستین تلفن‌های همراه در اختیار انگلیسی‌‌ها قرار گرفت تعداد آن‌هایی که به اختلالات بینایی مبتلا شده‌اند 35 درصد افزایش یافت.

کارشناسان بر این باورند که مردم در جریان استفاده از تلفن‌همراه این دستگاه را نسبت به کتاب‌ها و روزنامه‌ها بیش از اندازه به چشمان خود نزدیک می‌کنند. این اتفاق باعث می‌شود تا ژن‌های نزدیک‌بینی بیش از گذشته در افراد فعال بماند.

در حالی که تا پیش از این سن تثبیت اختلالات بینایی در افراد 21 سال اعلام شده بود، هم‌اکنون این روند در سنین بالاتر نیز مشاهده می‌شود.

این جراح چشم می‌گوید، در سال 2033 میلادی بین 40 تا 50 درصد افراد 30 ساله به بیماری نزدیک‌بینی مبتلا خواهند شد که این اتفاق در جریان استفاده نادرست از گوشی‌های هوشمند رخ می‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.6059s, 18q