تزریق بوتاکس ‌عضله را تا 6 ماه فلج می‌کند

۱۳۹۲/۰۵/۲۷ - ۱۲:۵۴ - کد خبر: 80537

سلامت نیوز : عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بوتاکس، سمی است که حرکت عضله را چهار تا 6 ماه مختل می‌کند و این امر موجب مخفی شدن چین‌ها می‌شود.

آرش بیرقی طوسی در گفت‌وگو با (ایسنا) ، تصریح کرد: بوتاکس در بعضی نواحی مانند پیشانی ریسک کمی دارد اما در اطراف چشم و پلک‌ها خطر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره اینکه بوتاکس مدت زمان محدودی چین‌ها را مخفی می‌کند، افزود: از جمله عوارض بوتاکس فلج عضله است که ممکن است باعث افتادگی پلک، لب و ... شود.

بیرقی طوسی عنوان کرد: تزریق ژل برای پرکردن نواحی فرورفته‌ پوست که بر اثر عمل جراحی یا تصادف ایجاد شده است، به کار می‌رود.

تزریق ژل به پوست ممکن است باعث بروز عفونت شود

وی با اشاره به اینکه تزریق ژل نباید با حجم زیاد صورت گیرد، اظهار کرد: در صورتی که ژل در حجم زیاد تزریق شود، ممکن است در نواحی مختلف عفونت ایجاد کند.

بیرقی طوسی خاطرنشان کرد: تزریق ژل به مقدار کم و متعدد احتمال بروز عفونت کمی دارد اما در صورت ایجاد، این عفونت غیر قابل تخلیه است.

وی در خصوص تزریق کورتن به پوست اذعان کرد: تزریق کورتن برای از بین بردن ضایعات پوستی یا ورم ایجاد شده بعد از جراحی بینی به کار می‌رود که نقش درمانی خوبی دارد و باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک بیان کرد: تزریق کورتن به پوست می‌تواند موجب فرورفتگی شدید در ناحیه تزریق و سفید شدن سطح پوست شود.وی تصریح کرد: کلاژن یک ماده پرکننده است که برای از بین بردن اثر جوش، آکنه و چین‌های عمیق استفاده می‌شود و نباید خودسرانه تزریق شود زیرا ممکن است عوارضی برای فرد ایجاد کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: افراد قبل از تزریق این مواد باید با پزشک متخصص مشورت کنند تا با انتخاب درست با عوارض کمتری مواجه شوند به طور مثال پروتز برای گونه و تزریق چربی برای پر شدن لب مناسب است.

وی تاکید کرد: اثر تزریق این مواد در افراد مختلف متفاوت است به همین دلیل باید معایب و منافع تزریقات توسط پزشک متخصص سنجیده شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.0935s, 18q