كاهش سن استفاده از لوازم آرایش آسیب نیست

۱۳۹۲/۰۵/۲۷ - ۱۳:۲۴ - کد خبر: 80546
سلامت نیوز : عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی گفت: استفاده از لوازم آرایش در سن نوجوانی و كاهش استفاده از آن، اگر كنترل و نظارت شود، آسیب نیست و جای نگرانی وجود ندارد.

معصومه آباد در گفت و گو با ایلنا، درباره كاهش سن گرایش دختران نوجوان به استفاده از لوازم آرایشی، اظهار كرد: استفاده نوجوانان از لوازم آرایشی یک اشکال نیست و در واقع هیجانات دوره‌ای سن بلوغ آنهاست كه سعی می‌كنند خود را زیبا كنند.

وی افزود: نوجوانان زمانی که تصویر خود را در آینه می‌بینند احساس می‌کند که کسی آنان را دوست ندارد و کسی آنها را نمی فهمد، نمی توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند حتی اگر در منظر عموم زیبا باشند دلشان می خواهند زیباتر به نظر برسند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینكه بلوغ یک دوره گذار میان کودکی و بزرگسالی است که به اصطلاح به آن دوران پختگی و رسیده شدن گفته می‌شود، ادامه داد: تنها راه کمک ما به دختران نوجوان برای سپری شدن این گذار به نحو احسن، این است که برخورد خشنی با آنان نداشته باشیم و بپذیریم که طبیعت دوران بلوغ این عوارض و علائم را به همراه دارد.

وی با اشاره به سخن حضرت علی(ع) درباره اینکه هرکس فرزند زمان خودش است؛ افزود: حضرت علی(ع) می‌فرماید؛ فرزندان زمانه شما با فرزندان زمانه امروز و با زمان فردا بسیار فرق می‌کنند و یکی نیستند. پس ما باید درک درستی داشته باشد و نباید دوران بلوغ نسل‌های مختلف با یكدیگر مقایسه شود.

عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی در پاسخ به اینكه آیا كاهش سن استفاده از لوازم آرایش آسیب محسوب می‌شود، یا نه، اعلام كرد: این اصلا آسیب نیست و اگر كنترل و نظارت شود، آسیب زا نبوده و جای نگرانی وجود ندارد.

آباد درباره اینکه دوره استفاده لوازم آرایشی و بهداشتی در دختران مقطعی و هیجانی است، گفت: نوجوان از این دوره عبور خواهد کرد و تنها دلیل استفاده پنهانی از لوازم آرایش ساختن تصویر متفاوت از خود است و در دوران جوانی چهره واقعی خود را خواهد پذیرفت و از دوران انتزاعی و هیجانی خارجی می‌شود.

وی با غیرقابل قبول خواندن اینکه کسانی که دوران بلوغ به استفاده لوازم آرایشی گرایش پیدا می‌کند به بیراهه می‌روند، افزود: اگر استفاده از لوازم آرایشی جهت عقلانی به خود نگیرد و نظارت درستی نداشته باشد ممکن است دختران به بیراهه بروند ولی اگر خانواده‌ها نظارت درستی بر رفتارهای نوجوانان داشته باشند هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.8793s, 18q