راه‌اندازی مدرسه جراحی قلب در بیمارستان رضوی

۱۳۹۲/۰۵/۲۷ - ۱۵:۰۰ - کد خبر: 80563

سلامت نیوز : سعید عبدالحسینی اظهار داشت: ششمین کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی بعد از 5 دوره برگزاری، به یکی از شاخص‌ترین کنگره‌های علمی در دنیا تبدیل شده است و یک شاخص ویژه برای جمهوری اسلامی ایران به شما می‌رود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی با اشاره به حضور بیش از 40 نفر از اساتید و جراحان برجسته قلب دنیا در این کنگره افزود: در کنگره افرادی از آمریکا، آلمان، انگلستان، ایتالیات، هلند، چین، هند، ترکیه، بزریل، یونان، اسپانیا و غیره حضور دارند که بیش از 140 سخنرانی و پانل در نظر گرفته شده است.

عبدالحسینی از حضور پروفسور باتیستا صاحب سبک جراحی قلب در دنیا و همچنین پروفسور پاراپاس در کنگره رضوی خبر داد و گفت: این کنگره با همکاری انجمن جهانی جراحان قلب و قفسه برگزار می‌شود و قرار است در مدت برگزاری آن، تفاهمنامه دوجانبه بین بیمارستان رضوی و انجمن جراحان قلب اروپا و آسیا، برای تقویت همکاریهای علمی و پزشکی منعقد می‌شود.

وی همچنین از برگزاری دومین کنگره پرستاری قلب همزمان با ششمین کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی خبر داد و افزود: بیش از 50 درصد مقالات تایید شده در این کنگره مربوط به متخصصین ایرانی است.

عبدالحسینی با اشاره به راه‌اندازی مدرسه جراحی قلب در بیمارستان فوق تخصصی رضوی، گفت: در این مدرسه پزشکان فوق تخصص جراحی قلب در یک رشته خاص که بیشترین تجربه را دارند، در یک مدت زمانی محدود نسبت به آموزش ثبت نام کنندگان در این مدرسه اقدام می‌کنند.

رئیس کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی همچنین از تکمیل فاز 2 بیمارستان فوق تخصصی رضوی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بیش از 3 سال است که کار ساخت فاز 2 بیمارستان آغاز شده و با راه اندازی آن، این بیمارستان به یکی از پیشرفته ترین مراکز درمانی دنیا و منطقه تبدیل خواهد شد. به طوریکه واحد پزشکی هسته‌ای این بیمارستان، یکی از مراکز کاملا مجهز در منطقه است.

وی از بیمارستان رضوی به عنوان یکی از قطب‌های قوی درمانی در دنیا نام برد و افزود: روزانه 20 تا 50 نفر بیمار خارجی به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

هزینه چکاپ در اروپا 20 هزار دلار در ایران هزار دلار

عبدالحسینی همچنین با اشاره به پایین بودن هزینه‌های درمانی در ایران در مقایسه با اروپا و آمریکا و استقبال بیماران منطقه برای حضور در مراکز درمانی کشورمان گفت: هزینه چکاپ سطح 3 در کانادا حدود 20 هزار دلار است اما این چکاپ با کیفیت بهتر، کمتر از 3 میلیون تومان یعنی در حدود هزار دلار در ایران انجام می‌شود.

ویزای سلامت به توریسم درمانی سرعت می‌دهد

وی با اشاره به مشکلات پیش روی بیماران خارجی برای درمان در ایران افزود: برای تسهیل در ورود گردشگر سلامت به کشورمان باید ویزای سلامت تهیه شود تا امکان تسریع در ورود این افراد به کشورمان فراهم شود.

دلالی در بازار سلامت

رئیس کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی با تاکید بر اینکه ورود بیماران خارجی به کشور باید از یک کانال باشد، گفت: متاسفانه برخی افراد کار دلالی برای بیماران کشورهای عربی انجام می دهند و با ارتباطی که با برخی پزشکان جراح قرارداد می‌بندند.

وی ادامه داد: خودشان این بیماران را می‌آورند و با پایین‌ترین کیفیت درمان می‌شوند که متاسفانه بیمار از وضعیت درمان اعلام نارضایتی می‌کند و همین مسئله موجب بدنامی کشورمان می شود. در حالی که هیچ اطلاعی از روند ورود و درمان این قبیل بیماران خارجی نداریم.

به گزارش فارس، ششمین کنگره بین المللی قلب و عروق رضوی از 30 مرداد تا اول شهریور ماه امسال در مشهد برگزار شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.24675s, 18q