چگونه جنین ماه به ماه رشد می کند ؟

۱۳۹۲/۰۵/۲۷ - ۱۵:۰۲ - کد خبر: 80564
چگونه جنین ماه به ماه رشد می کند ؟
سلامت نیوز: تقريباً تمام والدينی كه منتظر به دنيا آمدن فرزندی هستند – به خصوص مادران- دوست دارند در جريان روند تكامل جنينشان باشند. به عنوان مثال دانستن اين كه جنسيت جنين از چند مين هفته بارداری قابل تشخيص است، برای بسياری از مادران و پدران آينده مهم است. همچنين خوب است خانم‌های باردار از تغييراتی كه در هفته‌های مختلف بارداری در بدنشان رخ می ‌دهد،‌ آگاه باشند.
ایجاد لقاح در یک دوره عادت ماهیانه یک تخمک حدود 14 روز قبل از شروع عادت ماهیانه بعدی آزاد می شود، که به آن تخمک گذاری گفته می شود،این تخمک به قسمت انتهای لوله رحم که شبیه قیف است وارد می شود، در زمان تخمک گذاری موکوس (ترشحات)داخل دهانه رحم رقیق و شفاف می شود و شرایط برای عبور اسپرم به سرعت آماده می شود و اسپرم در زمان پنج دقیقه از واژن از طریق دهانه رحم خود را به ناحیه قیفی لوله رحم(فالوپ)می رساند اینجا محل معمولی لقاح می باشد. با ایجاد لقاح بارداری آغاز می شود . ممکن است شما کنجکاو باشید که بدانید کودک شما در هر لحظه چه مرحله ای از رشد را می گذراند . باخواندن مطالب زیر می توانید اطلاعاتی در این حیطه بدست بیاورید .
لقاح بعد از عمل لقاح ، تخم بارور شده شروع به تقسیم می کند ودر دیواره رحم که برای تغذیه جنین نرم وپر خون شده ، جای می گیرد وبه تدریج رشد می کند .
رشد کودک در چهار هفتگی در چهار هفتگی کودک رشد استخوان های گردن و صورت در جنین آغاز می شود . رشد قلب و رگهای خونی ادامه می یابد .معده ، روده ،شش ها شروع به رشد می کنند و با تست بارداری خانگی هم بارداری در این مرحله تشخیص داده می شود .
رشد در هشت هفتگی پلک ها و گوش ها شروع به رشد می کنند و فرمی ازبینی هم ظاهر می شود . رشد بازوها و پاها در این مرحله آغاز می شود . رشد انگشتان دست و پا هم به طور مشخص ظاهر می شود .
رشد در 12 هفتگی در این مرحله جنین شروع به حرکت می کند .در این دوره رشدی مادر حرکات جنین را حس می کند . در هنگام معاینه هم پزشک صدای ضربان قلب را می شنود . اندام های جنسی جنین شروع به ظاهر شدن می کند.
رشد در 16 هفتگی مادر در این دوره در بالای رحم و در زیر ناف حرکات جنین را حس می کند . جنین شروع به پلک زدن می کند و قلب و رگ های خونی به طور کامل رشد کرده است .
رشد در 20 هفتگی در این دوره رشدی جنین انگشت شست خود را می مکد ، خمیازه می کشد ، حالت هایی از احساسات را در صورت خود نشان می دهد . حرکات جنین سریع تر می شود .
زمان سونوگرافی معمولا 20 هفتگی بهترین زمان توصیه شده برای انجام سونوگرافی در زنان باردار است . با سونوگرافی مادر اطمینان پیدا می کند که رشد جنین سالم و بهنجار است . با سونوگرافی ، اندام های بدن به خوبی مشخص است و مادر حرکات جنین را می بیند . هم چنین در 20 هفتگی جنسیت جنین مشخص می شود .
رشد در 24 هفتگی در هفته 24 حاملگی جنین شانس زندگی در خارج از محیط رحم را دارد. با افزایش صدا و حرکت ، ضربان قلب جنین افزایش می یابد . هم چنین مادر ممکن است حرکات تند و سریع جنین را حس کند ، مثلا زمانی که جنین سکسکه می کند مادر حرکاتش را حس می کند . وزن جنين 600 گرم و قدش 30 سانتی متر است .
رشد در 28 هفتگی اگر جنین در وضعیتی است که باید مادر زایمان کند این دوره بهترین زمان است . مادران می توانند در کلاس های قبل از زایمان شرکت کنند . ريه های كودك در اين هفته به بلوغ كافی رسيده ولی اگر متولد شود نياز به مراقبتهای خاص دارد .
رشد در 32 هفتگی در این دوره رشدی لایه های چربی در زیر پوست قرار می گیرند . از 32 هفتگی تا زمان تولد ، وزن کودک به نصف وزن کودک در زمان تولد می رسد . مادر باید اطلاعاتی را در رابطه با نحوه شیر دادن و تغذیه کودک با شیر مادر کسب کنند .مادران در هفته 32 بارداری خود ، ترشحات زرد رنگی را گزارش می دهند که از سینه شان ترشح می شود که این امر طبیعی است . این ترشحات اولیه زمینه را برای ایجاد آغوز فراهم می کند . در این مرحله توصیه می شود مادران هر دو هفته یکبار به پزشک مراجعه کنند . در ميان صداهای خارجی او به صدای مادر عادت كرده و پس از تولد با شنيدن صدای مادر, وی را تشخيص می دهد .
رشد در 36 هفتگی در این دوره کودک از لحاظ قد ، وزن ، و بسیاری از ویژگی های جنسیتی متمایز می شود . رشد کلی کودک در این مرحله حائز اهمیت است . مغز سریعا و مرتبا رشد می کند .شش ها تقریبا به رشد کامل خود رسیده اند . سر کودک به سمت رحم می چرخد .
تولد تاریخ زایمان از آخرین دوره قاعدگی حساب می شود .دوران بارداری از 38 تا 40 هفتگی متغیر است .حتی برخی از کودکان در هفته 42 به دنیا می آید .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74362s, 18q