ترخیص 70 درصد داروهای در گمرک مانده/ ارائه تسهیلات دولتی برای تامین دارو

۱۳۹۲/۰۵/۲۸ - ۱۹:۲۷ - کد خبر: 80663
سلامت نیوز : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درخصوص ترخیص داروهای در گمرک مانده، اعلام کرد: تا کنون بیش از 70 درصد داروهایی که در گمرک مانده بود، ترخیص شده است.

سلیمان عباسی در گفت وگو با پانا، با بیان اینکه مشکلی در ترخیص داروها وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به عنایت دولت جدید و اهتام به موضوع دارو به ویژه داروهای وارداتی در گمرک مانده، در حال حاضر مشکلی برای تامین و ترخیص دارو وجود ندارد اما هنوز بخشی از داروهای وارداتی در گمرک مانده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: تا جایی که ما از وزارت بهداشت پیگیری می کنیم، آزادسازی داروها در حال حاضر به صورت روزانه انجام می شود. به طوری که تا کنون بیش از 70 درصد داروهایی که در گمرک مانده بود، ترخیص شده است.
وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اولولیت های وزارت بهداشت در دولت یازدهم باید رفع کمبودهای دارویی باشد، تصریح کرد: بعد از گذشت چند ماه از مشکلات دارویی که در کشور به وجود آمده بود، خوشبختانه هم اکنون بخش اعظمی از این مشکلات با همکاری شرکت های دارویی و مساعدت رئیس جمهور رفع شده است.
عباسی با بیان اینکه داروهای موجود در گمرک با نرخ 1226 تومان ترخیص می شوند، یادآور شد: البته مابه التفاوت آن تا دو هزار و ۴۷۷ تومان بابت بدهی شركت های دارویی تلقی می شود که در یک دوره کوتاه باید تسویه کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که با ارائه تسهیلاتی که دولت برای دارو و تامین آن در نظر گرفته است، شرایط مساعدی در خصوص تقاضای دارو در كشور ایجاد شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18827s, 19q