برگزاری هفته ملی کودک با شعار"زنده باد کودکی، زنده باد زندگی"

۱۳۹۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۰۵ - کد خبر: 80681

سلامت نیوز : رئیس اداره کودکان وزارت بهداشت از برگزاری هفته ملی کودک با شعار" زنده باد کودکی، زنده باد زندگی" از 15 تا 21 مهر ماه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر حامد برکاتی ضمن اعلام این خبر گفت: بنا بر تعریف سازمان جهانی بهداشت (WHO) از کودک، گروه سنی کودکان از 0 تا 18 سال را شامل می شود و به همین دلیل برنامه های امسال هفته جهانی کودک در کشور نیز شامل این گروه سنی خواهد بود.

اعلام اسامی روزهای هفته ملی کودک

دکتر برکاتی در ادامه به عناوین روزهای هفته ملی کودک اشاره کرد و گفت: این هفته از 15 تا 21 مهرماه در سراسر کشور برگزار می شود.

وی افزود: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته روز دوشنبه 15 مهر با عنوان "کودک، خانواده، مدرسه"، سه شنبه 16 مهر "کودک، بازی"، روز چهارشنبه 17 مهر "کودک، سلامت، ایمنی"، پنج شنبه 18 مهر "میراث فرهنگی، کودک ، طبیعت"، جمعه 19 مهر "کودک، رسانه"، شنبه 20 مهر "کودک، کتاب و فضای مجازی" و یکشنبه 21 مهر ماه "کودک و نیایش" نام گذاری شده است.

راه اندازی سایت راهنمای درمانی برای خانواده‌ها

رئیس اداره کودکان وزارت بهداشت در ادامه طراحی و اجرای سایت برای خانواده‌ها در سطح عموم با موضوع "راهنمای درمانی برای خانواده‌ها"، برگزاری همایش‌های "کوتاه قدی" و همایش ملی ایمنی کودک" را از جمله برنامه‌های هفته ملی کودک عنوان کرد.

دکتر برکاتی در ادامه خاطرنشان کرد: مراسم هفته جهانی کودک با مشارکت وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های بهزیستی، تبلیغات اسلامی، میراث فرهنگی، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و با هماهنگی کانون پرورش فکری در سراسر کشور برگزار می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.14188s, 19q