بروز ناراحتي هاي روده به دنبال مصرف زياد ميوه و سبزي ها

۱۳۸۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8072
بروز ناراحتي هاي روده به دنبال مصرف زياد ميوه و سبزي ها
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان، به گفته متخصصان آلماني اين قبيل افراد مبتلا به بيماري شايع و ناشناخته سوء جذب فروكتوز هستند.
بنابراين گزارش، در مبتلايان به اين اختلال متابوليسمي، روده تنها قادر است ميزان كمي از قند فروكتوز را جذب كند و به همين دليل حتي مصرف روزانه يك سيب نيز براي اين افراد زياد است، همچنين به گفته متخصصان در مفهايم آلمان، حدود نيمي از افراد بزرگسال روزانه نمي توانند بيشتر از 25 گرم فروكتوز جذب كنند.
بر اساس اين گزارش، در اين افراد به دنبال مصرف ميوه زياد و بالا رفتن ميزان فروكتوز سندروم روده تحريك پذير ايجاد مي شود كه باحالت تهوع، گرفتگي عضلات، تورم و اسهال مشخص مي شود و علت بروز اين علائم نيز به نحوه تاثيرگذاري فروكتوز در روده افراد بر مي گردد.
اين گزارش مي‌افزايد، در حالي كه قند گلوكز به سرعت با سلول هاي روده جذب مي شوند و مستقيما وارد خون مي شوند برعكس قند ميوه فروكتوز به صورت غيرفعال منتقل مي شود و به همين  دليل هيچ گاه به طول كامل از غذاي مصرفي جذب نمي شوند.
يادآور مي‌شود، اين مشكل بيشتر در افرادي كه داراي پروتئين هاي ناقل كمي در ديواره روده هستند، بروز مي كند، بخصوص هنگامي كه باوجود ظرفيت پروتئين هاي ناقل كم ميزان زيادي ميوه مصرف شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.98236s, 18q