وزیر بهداشت عنوان کرد؛ بررسی وضعیت دارو در جلسات آتی دولت

۱۳۹۲/۰۵/۲۹ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 80744
وزیر بهداشت عنوان کرد؛ بررسی وضعیت دارو در جلسات آتی دولت
سلامت نیوز : وزیر بهداشت، از بررسی وضعیت دارو در دو جلسه آینده هیئت دولت خبر داد و گفت: قرار است تصمیمات جدیدی در خصوص ارز دارو گرفته شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی درباره مشکلات ترخیص دارو و اختصاص ارز مرجع به اقلام دارویی گفت: قرار بر این است در دو جلسه آینده هیئت دولت گزارش این موضوع طرح و بررسی شود و تصمیمات جدیدی در خصوص اختصاص ارز برای دارو گرفته شود.

وزیر بهداشت با رد شایعات در خصوص توقف برنامه پزشک خانواده اظهار داشت: این برنامه در استانهای مورد نظر در حال اجراست و در آینده هم اجرا خواهد شد اما قرار بر این است تا اشکالات آن که بیشتر به دلیل عدم هماهنگی بین دستگاههای مجری از جمله وزارت بهداشت و بیمه هاست، برطرف شود و با ظرفیت بهتری در آینده اجرا شود.

وی همچنین درباره مشکلات ترخیص دارو و اختصاص ارز مرجع به اقلام دارویی گفت: قرار بر این است در دو جلسه آینده هیئت دولت گزارش این موضوع طرح و بررسی شود و تصمیمات جدیدی در خصوص اختصاص ارز برای دارو گرفته شود.

هاشمی تاکید کرد: مهمترین کاری که باید انجام دهیم، سر و سامان دادن مباحث مربوط به مشکلات دارو از جمله رفع اشکالات کمبود دارو و ارتقای کیفیت دارو و به ویژه پوشش بیمه ای برای کل داروهاست زیرا تعدادی از بیمه ها از جمله تامین اجتماعی افزایش قیمت داروها را تاکنون نپذیرفته اند و به همین علت مشکلات زیادی برای مردم به وجود آمده است.

وزیر بهداشت همچنین ساماندهی پوشش بیمه ای برای داروهایی که مربوط به بیماریهای خاص است را یکی دیگر از اولویتهای دولت برای رفع مشکلات بخش بهداشت و درمان کشور در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم عنوان کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16774s, 19q