خرید و فروش کشیک‌های بیمارستانی و واکنش وزارت بهداشت

۱۳۹۲/۰۵/۳۰ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 80815
سلامت نیوز : معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص پدیده فروش کشیک‌های بیمارستانی در میان دانشجویان علوم پزشکی، گفت: وزارت بهداشت در این زمینه مسئولیت برنامه‌ریزی و ابلاغ آیین‌نامه را دارد که این مسئله در حال انجام است.

دکتر بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در این باره، اظهارکرد: در دانشگاه‌های علوم پزشکی هر مدیری 3 وظیفه برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت را برعهده دارد و در رابطه با نقش نظارتی تاکید فراوانی به روسا و معاونین دانشگاه‌ها شده است، بنابراین اگر هر نوع تخلفی در هر حوزه‌ای انجام شود، رییس و معاون دانشگاه مربوطه مسئول است.

وی با بیان اینکه ممکن است در برخی از دانشگاه‌ها این پدیده وجود داشته باشد، افزود: لازم است که مسئولین دانشگاه های مختلف اعم از رییس دانشگاه، رییس دانشکده و معاونین بر این مسئله که قطعا تخلف است نظارت کنند.

دکتر عین الهی معاون وزیر بهداشت

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در صورت گزارش تخلف در هیات‌های مربوط به تخلفات دانشجویی با فرد متخلف برخورد خواهد شد، گفت: وزارت بهداشت در این زمینه مسئولیت برنامه‌ریزی و ابلاغ آیین‌نامه را دارد که این مسئله در حال انجام است.

وی با بیان اینکه آمار مربوط به تخلفات فروش کشیک به صورت گزارش‌های پراکنده وجود دارد، گفت: قطعا وظیفه دانشگاه‌ها است که این آمار را تهیه کنند و در صورت مشاهده تخلف با فرد متخلف برخورد کنند که در این صورت فرد به کمیته انظباطی معرفی شده ممکن است حتی تمدید دوره شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28718s, 19q