مصرف قرص‌های تیروئید برای لاغر شدن موجب پوکی استخوان می‌شود

۱۳۸۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8085
مصرف قرص‌های تیروئید برای لاغر شدن موجب پوکی استخوان می‌شود

دکتر علیرضا استقامتی، در گفتگو با مهر افزود: این موضوع که گفته می شود کلاً مصرف قرص های تیروئید موجب بروز پوکی استخوان می شود، صحت ندارد.

وی ضمن تاکید بر اینکه مصرف این قرص ها در مردان هرگز ایجاد پوکی استخوان نمی کند، تصریح کرد: مصرف قرص های تیروئید در زنان نیز، قبل از آغاز دوران یائسگی خطری ایجاد نمی کند و بعد از این دوران است که زنان می بایست با مشورت پزشک، از این قرص ها استفاده کنند.

این فوق تخصص غدد و متابولیسم، با اشاره به اینکه اغلب بیماران تنفسی، کلیوی، مفصلی، پوستی و... از قرص های تیروئید استفاده می کنند، افزود: افرادی که از این قرص ها برای لاغری استفاده می کنند، در معرض ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند.

استقامتی، از بیماری پوکی استخوان به عنوان اپیدمی خاموش نام برد و گفت: برای جلوگیری از ابتلای زودهنگام به پوکی استخوان، بهتر است از کلسیم ها و ویتامین D، به اندازه مورد نیاز بدن استفاده شود.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.47675s, 19q