عضو فراکسیون محیط زیست مجلس مطرح کرد:

پیگیری آلودگی هوا در سازمان محیط زیست دولت یازدهم/ سهم 40 درصدی صنایع در آلایندگی هوا

۱۳۹۲/۰۶/۰۱ - ۱۲:۲۰ - کد خبر: 80923
سلامت نیوز: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از پیگیری آلودگی هوا در سازمان محیط زیست دولت یازدهم گفت: منابع آلاینده کشور می بایست با استانداردهای جهانی مطابق شوند.
 
کمال الدین پیرموذن در گفت و گو با پانا، با بیان اینکه عوامل مختلفی در آلودگی هوای کلان شهرها نقش دارند، اظهار داشت: صنایع آلاینده یکی از مهمترین این عوامل است به طوری که سهم صنایع در آلایندگی هوا حدود 40درصد است.
 
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برنامه هایی که در این زمینه آلودگی هوا صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: البته سازمان حفاظت از محیط زیست برنامه هایی را در راستای کاهش صنایع آلاینده انجام داده است و تا آنجا که ما درجریان هستیم حدود 45 درصد آلایندگی صنایع کاهش یافته است.
 
وی ادامه داد: در پی اجرای برنامه های محیط زیست به منظور کاهش صنایع آلاینده طی دو سال گذشته تعداد واحدهای صنایع آلاینده از 4200 به 2700 واحد کاهش یافته است.
 
به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی، هدف اصلی پیگیری و کاهش آلایندگی صنایع آلاینده، پیشگیری و کنترل آلایندگی این صنایع است که تاثیر زیادی در کاهش آلایندگی هوا دارد.
 
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه متاسفانه سهم صنایع آلاینده در آلودگی هوا بسیار چشمگیر است، خاطرنشان کرد: داشتن برنامه های مدون و اصولی برای کاهش آلایندگی صنایع باید مورد توجه جدی مسئولان در دولت جدید قرار گیرد.
 
پیرموذن با تأکید بر اینکه منابع آلاینده کشور می بایست با استانداردهای جهانی مطابق شوند، تصریح کرد: کنترل و پایش مداوم صنایع آلاینده از جمله اقداماتی است که می توان به صورت آنلاین آن را انجام داد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.17467s, 18q