حضور خاتمی در مراسم روز پزشک

علوم پزشکی توانسته ایران را در دنیا مطرح کند

۱۳۹۲/۰۶/۰۲ - ۱۴:۱۲ - کد خبر: 80965
علوم پزشکی توانسته ایران را در دنیا مطرح کند
سلامت نیوز : رئیس جمهور اسبق کشورمان، دکتر قاضی زاده هاشمی را وزیری خیرخواه و دانشمندی بزرگ دانست و گفت: امیدواریم به همت دولت تدبیر و امید و تلاشهای وزیر بهداشت، شاهد پیشرفتهای بیشتر در حوزه بهداشت و درمان کشور باشیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی که همزمان با روز پزشک در مراسم گرامیداشت 50 سال خدمت صادقانه دکتر سید هبت الدین برقعی، استاد گروه گوش، گلو، بینی و جراحی های سر و گردن دانشگاه علوم پزشکی تهران در هتل استقلال سخن می گفت، اظهار داشت: من از ارادتمندان خاندان برقعی هستم. ایشان از تبار عالمی فرزانه هستند که در عرصه فرهنگ و دیانت این کشور برای اهل تاریخ نام آشنا هستند.

وی افزود: نوجوانی بودم که پدر بزرگوار دکتر برقعی که از عالمان روشن اندیش و مبارز بودند به یزد تبعید شدند، بعد هم که من به قم رفتم در خدمت ایشان که کتابخانه ای داشتند بودیم.رئیس جمهور اسبق کشورمان ادامه داد: گرامیداشت دکتر برقعی بزرگداشت فضیلت و یک عمر خدمت بی شائبه به دانش و سلامت انسان ها و خدمت خالصانه به میهن است.

خاتمی با ابراز خرسندی از حضور در جمعی که برای گرامیداشت چنین پزشکی گرد هم آمده اند، بیان داشت: جامعۀ پزشکی جامعه ای ارزشمند است که البته متاسفانه شأن آن در جامعه به درستی ادا نشده است.

رئیس جمهور اسبق کشورمان گفت: خوشحالیم که امروز وزیر بهداشت یکی از دانشمندان بزرگ، پرتلاش و خیرخواه جامعه است.

وی با اشاره به اینکه بخش تحقیقات پزشکی، چه پیش از انقلاب و چه پس از آن همواره از سایر بخشهای حوزه سلامت پیش رو تر بوده است، اظهار داشت: به همت شما پزشکان و محققانی که در جمع ما هستند، همچون دکتر ملک زاده، دکتر فرهادی و دکتر منافی علوم پزشکی توانسته است ایران را در دنیا مطرح کند.

خاتمی افزود: امیدواریم به همت دولت تدبیر و امید و تلاشهای دکتر هاشمی شاهد پیشرفتهای بیشتر باشیم.وی در خاتمه سخنانش دکتر برقعی را سرمایه ارزشمند پزشکی، فکری و فرهنگی دانست و برای او و جامعه پزشکان آرزوی موفقیت کرد.

در مراسم تجلیل از خدمات دکتر برقعی علاوه بر وزیر بهداشت، جمع زیادی از استادان دانشگاه علوم پزشکی تهران و مشهد حضور داشتند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.52645s, 18q