شناسايي ناحيه احساس خوشبيني در مغز

۱۳۸۶/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8102
شناسايي ناحيه احساس خوشبيني در مغز

به‌گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري فرانسه اين ‌يافته‌ها مي‌تواند به شناخت عميق‌تر افسردگي منجر شود كه اغلب با ناتواني در به تصوير كشيدن آينده روشن‌تر براي فرد ايجاد مي‌شود.
اميد به آينده يكي از ويژگي‌هاي عادي بشر است اگر چه تحقيقات گذشته هيچگونه شواهدي دال بر حمايت از چنين ايده‌اي ارائه نشده است.
بعنوان مثال اغلب انسانها معتقدند بيش از حد متوسط ، عمر طولاني‌تري دارند، سلامتر و موفق‌تر هستند، كارشناسان چنين حسي را خوشبيني مي‌خوانند.
اما تاكنون مكان دقيق فعاليتهاي عصبي مرتبط با احساس خوشبيني و بدبيني درمغز ناشناخته مانده بود
در آزمايشاتي كه در آمريكا صورت گرفت، دانشمندان از تصويربرداري اِم.آر.آي? براي مشاهده مغز ????داوطلب ? ???تا ? ???ساله استفاده كردند. از اين داوطلبان خواسته شده بود تا در مورد يك آينده خاص و رويدادهايي در گذشته مانند برنده شدن يك جايزه و يا پايان يك رابطه عاطفي فكر كنند.
سپس از داوطلبان خواسته شد چندين جنبه از تعاملات خود را از جمله وضوح و انگيزه نيز ارزيابي كنند
اين مطالعه افزايش‌فعاليت در دومنطقه "آميگدال" و "كمربند روستال قدامي در كورتكس" را نشان داد كه هر دو منطقه نقش مهمي را در ارزيابي ذهني احساسات ايفا مي‌كنند.
محققان به سرپرستي دكتر "اليزابت فلپس"روانشناس دانشگاه نيويورك اعلام كردند اگرچه خوشبيني منجر به ايجاد انتظارات غيرواقعي در فرد مي‌شود اما مي‌تواند تا حدودي مثمرثمر باشد.
به گفته اين پژوهشگران وهم خوشبيني در حد متعارف كه مي‌تواند رفتار سازگار را در زمان حال و بسوي هدفي در آينده تحريك كند، با سلامت جسمي و روحي ارتباط دارد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.41528s, 18q