میان وعده ای باب میل همه

۱۳۸۶/۰۸/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8112
میان وعده ای باب میل همه

مواد اوليه :
مواد مصرفي در نان کلوچه :
 آرد , روغن , شکر , تخم مرغ , شير (تازه و خشک ) , گلوکز مايع , شربت اينورت , نشاسته ,مونوودي ساکاريد هاي خوراکي , آرد سويا  ,آرد تخم پنبه , آرد ذرت , کره , مارگارين , نمک طعام،   ادويه هاي مناسب , بيکينگ پودر يا مواد متشکله آن و ساير مواد افزودني مجاز .

مواد مصرفي در مغز کلوچه :
شکر , روغن , شير خشک , گلوکز مايع , نشاسته , آرد گندم , آرد برنج , آرد ذرت , کره ,مارگارين , کاکائو , شکلات , خرما, کشمش , مغز دانه هاي خوراکي (بادام , پسته , گردو،  فندوق و غيره ) مربا , عسل , پودر نارگيل , ژلاتين , ادويه هاي مناسب , اسانس هاي مجاز خوراکي و سايرمواد خوراکي که براي اين منظور مناسب است .

مصرف کننده در هنگام مصرف باید به چه مواردی توجه کند :
نان کلوچه باید دارای پوسته به رنگ روشن طلایی , بدون لک و تاول زدگی بوده و بافت آن نرم , ریز و یکنواخت باشد .
مغز کلوچه باید عاری از مواد خارجی مثل پوست گردو و غیره باشد .کلوچه باید دارای مزه و بوی مطلوب و مخصوص به خود باشد .
کلوچه محصولی انرژی زا وسیر کننده می باشد و نباید نزدیک به وعده غذایی اصلي مصرف شود و بهترین زمان مصرف ان به شکل میان وعده می باشد که بخصوص جهت دانش اموزان در محل تحصیل مناسب بوده زیرا میزان قند و چربی  و پروتئین ان بالا می باشد.

نحوه نگهداری محصول
مصرف کنندگان بایستی محصول را در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری نمایند زیرا در محل گرم و در معرض نور خورشید احتمال فساد میکروبی یا فساد و تند شدن چربیها زیاد میشود یا تغییرات شیمیایی در محصول رخ داده و موجب تیره شدن رنگ محصول میشود  که همزمان با ان طعم محصول نیز عوض شده و ترش میشود و طعم نامطلوب کهنگی بخود میگیرد . .
محصول در یخچال نگهداری نشود زیرا در  جای سرد چربی موجود در کلوچه کریستالی شده و محصول سفت میشود که اگر در هوای معتدل قرار بگیرد دوباره نرمی اولیه به ان برمی گردد .
در صورت باز کردن بسته بندی و عدم مصرف کامل محصول باید درب بسته بندی دوباره بسته شود و محصول در معرض هوا قرار نگیرد زیرا ممکن است بسته به منطقه اب و هوایی محصول رطوبت  از دست داده  خشک شود یا رطوبت از محیط جذب کرده وسطح آن خیس شود.
توصیه های سلامت نیوز
افراد مبتلا به بیماری دیابت بهتر است که از این محصول استفاده ننمایند زیرا در ساخت این محصول از شکر ، شربت اینورت، گلوکزاستفاده میشود که سریعا جذب و وارد خون می شوند این بیماران بهتر است از محصولات رژیمی که در ساخت انها از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود مصرف نمایند.
      بهتر است افراد مستعد چاقی و بیماریهای قلبی و عروقی کمتر از این محصول استفاده نمایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.52118s, 19q