افسردگي ساليانه ميلياردها تومان براي دولت و مردم بار مالي دارد

۱۳۸۶/۰۸/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8130
افسردگي ساليانه ميلياردها تومان براي دولت و مردم بار مالي دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر احمد جليلي با اعلام اين مطلب افزود: افسردگي در تمام دنيا از جمله كشور ما بالاترين ضرر و زيان شغلي و كارگري را ايجاد كرده كه عمده‌ترين آن كاهش بهره وري در ميان جامعه است.


وي با ابراز تاسف از اين كه زيان‌هاي اقتصادي بيماري‌هاي رواني در سيستم اقتصادي كشور لحاظ نمي‌شود، تصريح كرد: بيماري‌هاي رواني علاوه بر پايين آوردن بهداشت عمومي در جامعه، بيشترين نمود را در نظام اقتصادي كشور دارد.

دكتر جليلي يادآور شد: ‌25 درصد افراد جامعه به نوعي با انواع اختلالات رواني از قبيل افسردگي، اضطراب، بيماري‌هاي دو قطبي و غيره دست به گريبانند كه اين آمار در كشور ما با ساير كشورها چندان متفاوت نيست.

وي تاكيد كرد: نفي وجود اختلالات و بيماري‌هاي رواني در جامعه پديده انگ زني را گسترش داده، در حالي كه ابتلا به بيماري‌هاي روان مانند سرماخوردگي، ناراحتي‌هاي گوارشي، سردرد و غيره نيازمند مراجعه به پزشك و درمان از سوي روان‌پزشكان است.

وي با تاكيد بر نقش رسانه‌هاي جمعي در فرهنگ‌سازي در سطح جامعه يادآور شد: طي سال‌هاي اخير با افزايش اطلاع رساني از سوي رسانه‌هاي جمعي در حوزه سلامت به ويژه سلامت روان و روانپزشكي، آگاهي‌هاي عمومي بهبود نسبي يافته اما تا رسيدن به نقطه مطلوب راه زيادي در پيش داريم.

رييس انجمن روانپزشكان ايران، يكي از اهداف برپايي كنگره‌هاي سالانه انجمن روانپزشكان را طرح مباحث روز و تبادل ديدگاه‌هاي پزشكان در زمينه مشكلات مربوط به رشته روانپزشكي برشمرد.

لازم به ذكر است، همايش سالانه انجمن روانپزشكان ايران از تاريخ 22 تا 25 آبان ماه امسال در تالار امام خميني(ره) دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برپا مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.3679s, 18q