مصرف سبزيجات وماهي باعث جلوگيري از بروزآسم در کودکان مي‌شود

۱۳۸۶/۰۸/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8134
مصرف سبزيجات وماهي باعث جلوگيري از بروزآسم در کودکان مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در تحقيقي که بر روي 460 کودک اسپانيايي از هنگام تولد تا 6 سالگي انجام شد، نشان داد: كودكاني که بيشتر از ماهي و سبزيجاتي نظير (گوجه فرنگي، بادمجان، کدو، لوبيا سبز) استفاده کرده‌ بودند، علائم کمتري براي ابتلا به بيماري‌هايي نظير آسم داشتند.

به گفته دکتر چاتزي از دانشگاه يونان، خانواده‌ها بايد به طور حتم مواد غذايي ياد شده را در رژيم غذايي فرزندان خود بگنجانند.

وي ادامه داد: اين موضوع براي کودکاني که داراي سابقه خانوادگي آسم و ساير بيماري‌هاي آلرژيک هستند، بسيار ضروري است.

نتايج اين تحقيق نشان مي‌دهد: کودکاني که ماهي بيشتري مصرف مي‌کنند تا 57 درصد و کودکاني هم که بيشتر از سبزيجات نامبرده استفاده مي‌کنند، 62 درصد کمتر به بيماري‌هاي آلرژيک و آسم مبتلا مي شوند.

دکتر چاتزي گفت: علت اين موضوع مي تواند آنتي اکسيدان‌هاي موجود در ميوه و سبزيجاتي باشد که ريه‌ها را از آسيب حفظ مي‌کند. همچنين گوجه فرنگي و لوبيا سبز به عنوان منابع آنتي اکسيدان‌هايي چون آلفا و بتاکاروتن، ويتامين C و ليکوپن محسوب مي شوند.

همچنين ماهي از آن جا که سرشار از امگا 3 است، داراي اثرات ضد التهابي بوده و مي‌تواند کودکان را در مقابل عوامل آلرژيک محافظت کند. بنابراين خوردن آن در جلوگيري از بروز اين بيماري بسيار موثر است.

اين مطالعه تاثير يک رژيم غذايي کامل و مقوي را در کودکان و حتي بزرگسالان در جلوگيري از ابتلا به بيماري‌هاي مختلف و آلرژيک مثل آسم تاييد مي‌کند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.05171s, 18q