عفونت هاي بيمارستاني از چالش هاي بسيار مهم در تمام واحدهاي بهداشتي و درماني است

۱۳۸۶/۰۸/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8150
عفونت هاي بيمارستاني از چالش هاي بسيار مهم در تمام واحدهاي بهداشتي و درماني است

دكتر فريبا شيرواني فوق تخصص عفوني اطفال در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه به دليل افزايش روز افزون تعداد بيماران مبتلا به نقص ايمني، بد خيمي، بيماري هاي مزمن، ايدز و گسترش واحدهاي مراقبت هاي ويژه، بروز عفونت هاي بيمارستاني يكي از مشكلات مهم واحدهاي بهداشتي درماني تلقي مي شود و مصرف بي رو.يه آنتي بيوتيك ها نيز باعث افزايش مقدار ارگانيسم هاي مقاوم و مهاجم و هزينه هاي درمان مي شود افزود: به دليل افزايش عفونت هاي بيمارستاني و ارزش استانداردها در سطح جهان به خصوص در كشور ما لازم است كه به اهميت عفونت هاي بيمارستاني پي برده شود.
وي ادامه داد: از آنجا كه در بسياري از موارد و عفونت هاي بيمارستاني ناديده گرفته مي شود و همين امرباعث بروز عوارض جبران ناپذيري خواهد شد كه منجر به صرف هزينه هاي گزاف و ضررهاي فردي مي شود.
شيرواني تصريح كرد: عفونت هاي بيمارستاني  افراد شاغل در بيمارستان ها را نيز درگير خود كرده است و به دليل اهميت اين موضوع ضروري است كه پزشكان با آن به خوبي آشنا شده و فعاليت هاي تحقيقاتي به اين سمت پيش برود.
وي با اشاره به اينكه عفونت هاي بيمارستاني از چالش هاي مهم در تمامي واحدهاي بهداشتي و درماني است تاكيد كرد: وزارت بهداشت در خصوص نظام مراقبت عفونت هاي بيمارستاني برنامه ريزي هايي را در سطح كشور انجام داده كه در حال اجرا است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42493s, 18q