بيماري‌هاي ژنتيكي به دليل رواج بالاي ازدواج‌هاي خويشاوندي به سرعت در حال گسترش است

۱۳۸۶/۰۸/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8164
بيماري‌هاي ژنتيكي به دليل رواج بالاي ازدواج‌هاي خويشاوندي به سرعت در حال گسترش است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر حسين نجم آبادي، دبير چهارمين همايش ژنتيك معلوليت كه همزمان با نخستين همايش بين‌المللي ژنوميكس و بيوتكنولوژي سلامت و پنجمين همايش ملي بيوتكنولوژي سلامت سوم تا پنجم آذرماه سال جاري برگزار مي‌شود در نشست خبري مشترك اين همايش‌ها با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: برگزاري چنين كنگره‌اي در حدود 8 سال پيش ضروري تشخيص داده شد تا با تمركز روي معلوليت‌هاي ژنتيكي بتوان پلي ميان دانش كشور در اين حوزه با منطقه و جهان پيشرفته ايجاد كنيم.


رييس مركز تحقيقات ژنتيك دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي، برگزاري همزمان اين سه كنگره علمي را از بسياري لحاظ باعث برگزاري با كيفيت‌تر آن‌ها خواند.


در ادامه اين نشست، دكتر سروش سرداري دبير علمي كنگره ژنوميكس و بيوتكنوژي سلامت و رييس شبكه شرق مديترانه‌يي ژنوميكس و بيوتكنولوژي سلامت نيز با ارايه تاريخچه كوتاهي از تشكيل شبكه شرق مديترانه‌يي ژنوميكس و بيوتكنولوژي سلامت، خاطر نشان كرد: با توجه به حمايت‌ها و تلاشهاي دكتر ملك افضلي طي هفت سال گذشته در زمينه شكل گيري شبكه‌ها در ايران در حال حاضر حدود 30 شبكه داريم كه ايران را از اين نظر در منطقه بي رقيب كرده است.


دكتر سرداري در ادامه با اشاره به داوري حدود 407 مقاله كه در حدود 13 درصد آن در مرحله داوري حذف شده و در نهايت 320 مقاله از ميان آن پذيرفته شده است افزود: مقالات توسط 50 داور بين المللي داوري شد كه از اين ميان 23 داور خارجي به صورت online صورت گرفت.


وي در پايان اعضاي اصلي و سخنرانان مدعو را از كشورهاي مراكش، آمريكا، انگليس، آلمان،‌ قطر، هند، مراكش، مصر، مالزي، ‌كره جنوبي،‌عمان ، بنگلادش، فرانسه، بلژيك، كانادا، عربستان سعودي، بحرين، لبنان،‌ كوبا و اردن عنوان كرد و گفت: برگزاري 8 كارگاه آموزشي با حمايت شبكه منطقه‌يي شرق مديترانه از برنامه‌هاي جانبي اين همايش است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.41268s, 18q