بومي شدن بيماري سالك در اصفهان خسارت‌هاي زيادي را به همراه دارد

۱۳۸۶/۰۸/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8190
بومي شدن بيماري سالك در اصفهان خسارت‌هاي زيادي را به همراه دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، شاهين شيراني امروز در سومين كنگره سراسري تازه‌هاي بيماري هاي پوستي و سالك اصفهان افزود: پزشكان در درمان بسياري از بيمار‌ي‌هاي انسان با سئوالات و ابهامات زيادي روبرو هستند و دراين ميان ابهامات موجود در بيمار‌ي‌هاي پوست نسبت به ديگر بيمار‌ي‌ها بيشتر است و همين امر سبب اشكال در درمان كامل آن شده است.
وي ادامه داد: نقش عوامل ايمونولوژي، ژنتيك و عفوني در بروز بيمار‌ي‌هاي پوستي از پيچيدگي هاي اين رشته از طب است كه نياز به تحقيق و كاوش در اين حيطه را ضروري مي سازد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اصفهان اعلام كرد: بيماري سالك هنوز از معضلات بهداشتي كشورما و حدود 80 كشور دنيا است.
شيراني بيان داشت: روش‌هاي نوين درماني و استفاده از سلول‌هاي بنيادي در درمان بيمار‌ي‌هاي پوستي سبب تحول و پيشرفت شگرف دراين رشته شده و جايگاهي بس ارزنده براي اين رشته فراهم نموده است.
وي از افزايش قيمت داروهاي درماني پوست و سالك و گران قيمت بودن دستگاه هاي ليزري كه عمدتا براي زيباي استفاده مي شود ابراز تاسف كرد و متذكر شد: داروخانه هاي سطح كشور نبايد تنها فروشنده داروهاي شركت هاي چند مليتي باشند و با فروش اين داروها در داخل كشور بازار گرمي به راه اندازند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با بيان اينكه در برخي موارد داروها بيش از اينكه تاثير مثبت بر درمان بيماري داشته باشد تنها يك اسم درمان را برخود زده اند گفت: تبليغات مخرب و سوء برخي از روزنامه ها درحوزه زيبايي و پوست و مو شأن حرفه پزشكي را زير سئوال برده است.
وي با اظهار اينكه جامعه پزشكي كشور نشخوار كننده علم غرب نيست، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه در سال هاي اخيركشوردر حوزه علم پزشكي به پيشرفت هاي قابل توجهي دست يافته است به گونه اي كه در برخي حوزه ها به عنوان كشور پيشرو و الگو معرفي شده ايم.
شيراني خاطرنشان ساخت: درحال حاضر مركز تحقيقات پوست و سالك در پيشبرد اهداف در سطح كشور و منطقه نقش سازنده اي داشته است و به گونه اي كه براي چهارمين سال به صورت متوالي عنوان مقام برتر را درجشنواره رازي از آن خود كرده است.
سومين كنگره سراسري تازه هاي بيمار‌ي‌هاي پوستي و سالك و چهل و چهارمين همايش سراسري تازه هاي پزشكي و پيرا پزشكي اصفهان از 23 تا 25 آبان ماه در سالن ابن سينا دانشگاه علوم پزشكي اصفهان در حال برگزاري است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.63215s, 18q