اصفهان میزبان سومین کنگره سراسری پوست و سالک

۱۳۸۶/۰۸/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8192
اصفهان میزبان سومین کنگره سراسری پوست و سالک

1- در مورد همايش بيماريهاي پوستي كه در اصفهان برگزار مي شود توضيح دهيد.
 اين همايش تحت عنوان سومين همايش سراسري تازه هاي بيماريهاي پوستي و سالك مي باشد كه هر 2 سال يكبار توسط مركز تحقيقات بيماريهاي پوستي و سالك در دانشگاه اصفهان برگزار
مي شود و همانطوريكه از نام همايش بر مي آيد اين سومين بار است كه برگزار مي گردد.
2- هدف از برگزاري اين كنگره چيست؟
هدف از برگزاري اين كنگره بررسي و تبادل نظر در مورد آخرين دستاوردهاي علم درماتولوژي و همچنين ارائه جديدترين مطالب در زمينه ليشمانيوز جلدي يا سالك مي باشد بخصوص كه اصفهان يك منطقه هيپرآندميك از نظر سالك محسوب مي شود و رل برجسته اي را در زمينه پيشگيري و تشخيص و درمان اين بيماري دارد.
3- در مورد شركت كنندگان در اين همايش توضيح دهيد.
اين كنگره در سطح كشوري برگزار شده و كليه متخصصين پوست در سطح كشور و علاوه بر آن پزشكان عمومي و نيز ساير رشته هاي در ارتباط با بيماريهاي پوستي از جمله داروسازان و پاتولوژيست ها، انگل شناسان و ساير رشته هاي علوم پايه در سراسر كشور مي تواند در اين كنگره شركت كنند و براي همه رشته هاي مربوطه امتياز بارآموزي دارد. لازم به ذكر است كه برگزاري اين همايش در سالهاي قبل با استقبال وسيع و شركت فعال بسياري از پزشكان كشور روبرو بوده و در سال جاري نيز تعداد مقالات ارسالي بسيار قابل توجه و تعداد ثبت نام شدگان نيز زياد و رو به افزايش مي باشد.
تعداد 130 مقاله ارسال گرديد كه تمامي آنها در جلسه كميته علمي همايش توسط اساتيد پوست بررسي و بيش از 50 عدد آن بصورت ارائه سخنراني و بقيه بصورت ارائه پوستر مورد قبول واقع گرديدند.

4- آيا علاوه بر مقالات سخنراني هاي ديگري هم انجام مي شود؟
بله. علاوه بر ارائه مقالات منتج از فعاليت هاي پژوهشي بيش از 20 سخنراني اصلي در زمينه هاي مختلف درماتولوژي از جمله بيماريها و علاوه برآن مسائل و مشكلات زيبايي و بهداشت پوست و مو توسط اساتيد برجسته كشوري و نيز چند تن از اساتيد خارجي ارائه مي گردد.
از جمله برنامه های جانبی :
برنامه تور تفريحي بازديد از مناطق تاريخي اصفهان، ضيافت شام در باغ شهرداري در شب اول برگزاري كنگره و ضيافت شام در هتل عباسي همراه با برگزاري اركستر از برنامه هاي شاد و تفريحي كنگره براي شركت كنندگان و همراهان آنها مي باشد.

5- آيا در اين كنگره آموزش عملي نيز صورت مي گردد؟
بله. در اين همايش كارگاههاي آموزشي متعدد و متنوع در زمينه هاي درماني مثل mohs surgery و كارگاههاي جراحي مقدماتي و پيشرفته و در زمينه زيبايي پوست مثل dermal fillers در درمان چين و چروك هاي صورت و روش هاي ديگر جوانسازي پوست مثل مزوتراپي و ليزر تراپي برگزار مي گردد كه در اين كارگاهها انجام اين روشها بطور عملي آموزش داده مي شود.
6- نحوه ثبت نام و شركت دركنگره چگونه مي باشد؟
شركت كنندگان به دو طريق مي توانند ثبت نام كنند، يك روش از طريق اينترنت و سابت كنگره
مي باشد كه بايستي فرم ثبت نام پر شده و هزينه ثبت نام نيز به شماره حسابي كه در سايت اعلام شده واريز گردد و در روز اول كنگره فيش مربوطه را ارائه داده و كارت و كيف كنگره را دريافت نمايند.
روش ديگر ثبت نام در روز اول در محل برگزاري كنگره مي باشد در مورد ثبت نام در كارگاهها به علت ظرفيت محدود آنها شركت كنندگان بهتر است در روزهاي قبل از كنگره با دبيرخانه در تماس بگيرند و نام خود را جهت شركت در كارگاه مربوطه رزرو كند.
7- در مورد حضور ساير رشته هاي متخصصي پزشكي در همايش توضيح دهيد.
در اين همايش از اساتيد گروه هاي داخلي، روانپزشكي، اطفال و بيماريهاي عفوني دعوت به عمل آمده كه در جهت ارتباط پوست و بيماريهاي پوستي با بيماريهاي داخلي، اطفال عفوني و روانپزشكي در سالن ها و پانل هاي جداگانه ايراد سخنراني كنند در اين ارتباط ما هفت سخنراني از اساتيد  گروه داخلي پنج سخنران از گروه روانپزشكي، چهار سخنران از گروه اطفال و ده سخنران از گروه عفوني داريم كه در زمينه هاي مربوطه فوق و ارتباط آنها با مشكلات پوستي سخنراني دارند. اين مسئله موجب جذب بسياري از پزشكان متخصص ديگر گروههاي پزشكي جهت شركت در كنگره گرديده است.
قابل ذكر است كه اين همايش براي شركت كنندگان گروه هاي ذكر شده فوق داراي امتياز بازآموزي مي باشد.
8- در خاتمه آيا صحبت ديگري در مورد كنگره داريد.
 همانطوريكه گفته شد اين كنگره هر 2 سال يكبار برگزار مي گردد و تاكنون در سطح كشوري برگزار گرديده است اميد و سعي ما بر آن است كه در سالهاي آينده كنگره را در سطح وسيع تر و در صورت امكان در سطح بين المللي برگزار نماييم و بدينوسيله مي توانيم تبادل اطلاعات علمي داخل و خارج از كشور را توسعه دهيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.79838s, 18q