اخبار مربوط به بررسی تعیین سرانه درمان 87 نادرست است

۱۳۸۶/۰۸/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8255
اخبار مربوط به بررسی تعیین سرانه درمان 87 نادرست است

دکتر حسینعلی شهریاری، پیرامون اخباری که در خصوص تعیین سرانه درمان 4400 تومانی برای سال 87، به مهر گفت: تمامی این اخبار نادرست نقل قول شده است، چون اساسا مجلس در خصوص سرانه درمان تصمیم نمی گیرد.

وی با تاکید بر اینکه سرانه درمان در لایحه بودجه لحاظ می شود، افزود: در جلسه ای که به منظور آشنایی نمایندگان مجلس با روش جدید بودجه نویسی تشکیل شده بود، معاون راهبردی رئیس جمهور صحبتی در خصوص افزایش 5 درصدی سرانه درمان 87 به زبان آورد که درست نیست.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به نص صریح قانون برنامه چهارم توسعه در خصوص سرانه واقعی درمان، گفت: در ماده 91 این قانون به صراحت گفته شده است در برنامه چهارم که چند ماه پس از شروع سال 84 آغاز شده است، دولت می بایست آیین نامه های اجرایی در ارتباط با تعیین سرانه واقعی درمان را تهیه کند.

شهریاری ادامه داد: از منابع غیر رسمی شنیده ام که آیین نامه های مذکور در دولت به تصویب رسیده است که اگر این گونه باشد، سرانه درمان سال 87 باید بر اساس آن تعیین شود.

وی افزود: آنچه که شورای عالی بیمه در سال 84 برای سال 85 تعیین نمود، مبلغ 7 هزار تومان سرانه درمان بود که با توجه به نرخ تورم و...، حداقل سرانه درمان برای سال آینده می بایست بین 9 تا 10 هزار تومان باشد.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77166s, 18q