پوست درخت ماگنوليا بوي بد دهان را از بين مي‌برد

۱۳۸۶/۰۸/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8269
پوست درخت ماگنوليا بوي بد دهان را از بين مي‌برد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازشبكه خبري بي‌بي‌سي ، اين ماده كه هم اكنون براي درمان چندين ناراحتي مختلف به كار برده مي‌شود، همچنين ممكن است در مبارزه با يك نوع باكتري كه باعث پوسيدگي دندان مي‌شود، نيز موثر باشد.

پژوهشگران موسسه "ريگلي" (‪ (wrigley‬اين مساله را با آزمايش بر روي نه داوطلب دريافتند.

اين پژوهشگران در مقاله‌اي در نشريه "شيمي غذا و كشاورزي" اعلام كردند نعناع آغشته به ماگنوليا‪ ۲۰‬برابر بيشتر از نعناع به تنهايي، باكتري‌هاي مسبب بوي بد دهان و پوسيدگي دندان‌ها را از بين مي‌برد.

پس از يك ساعت، نعناع آغشته به ماگنوليا بيش از ‪ ۶۰‬درصد باكتري‌هاي مضر را از بين برده بود، اما نعناع به تنهايي در همين مدت كمتر از چهار درصد باكتري‌ها را از بين برد.

همه داوطلبان افرادي سالم بودند كه آزمايش‌ها درست پس از صرف نهار بر روي آنها انجام شده بود.

در اين مقاله از بوي بد دهان به عنوان يك مشكل عمده اجتماعي و رواني نام برده شده و در آن آمده است: "پوست درخت ماگنوليا در آزمايشات اثر يك ضد باكتري قوي از خود نشان داد و مي‌توان به منظور تازه كردن بوي دهان، از آن در ساخت قرص‌هاي نعناع يا آدامس استفاده كرد."
طرفداران استفاده از ماگنوليا هميشه از اين گياه به عنوان ماده‌اي ياد مي كنند كه آثار و عوارض بيماري‌هاي مختلفي، از رماتيسم گرفته تا آسم را كاهش مي‌دهد.

دكتر "نايجل كارتر" از مديران " بنياد سلامت دندان بريتانيا" نتايج اين پژوهش را بسيار اميدواركننده خواند.

وي در همين رابطه گفت: " قرص نعناع معمولي تنها به طور موقت بوي بد دهان را مي‌پوشاند ،هرچند آدامس هم در تقويت جريان آب دهان موثر است، اما اين پژوهش مي‌تواند در ايجاد روش‌هاي صحيح مراعات بهداشت دهان گام ديگري به جلو محسوب شود."
با اين وجود، آقاي كارتر تاكيد كرد اين پيشرفت به هيچ وجه از اهميت و لزوم دوبار مسواك زدن در روز كم نمي‌كند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97864s, 19q