ساعت كار پرستاران براساس سنوات خدمت كاهش مي‌يابد

۱۳۸۶/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8274
ساعت كار پرستاران براساس سنوات خدمت كاهش مي‌يابد

اعظم گيوري درگفت‌وگو با سلامت نیوز به نقل از ایسنا افزود: اين لايحه به تاييد وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي رسيد و در حال حاضر در دستور كار هيات دولت قرار دارد.
وي با بيان اينكه بر اساس قانون، هر پرستار ملزم به 44 ساعت فعاليت در طول يك هفته است، اعلام كرد: دراين لايحه، ساعت كار پرستاران بر مبناي هر پنج سال خدمت كاهش مي‌يابد و پس از بيست سال به 30 ساعت در هفته مي‌رسد.

مدير كل دفتر امور پرستاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: در حال حاضر شاهد اختلال‌هايي در اجراي قانون 44 ساعت كار هستيم و با اجرايي شدن لايحه تقليل كار پرستاران، دانشگاه‌ها ملزم به اجراي آن شده و نمي‌توانند بيش از 44 ساعت كار را بر عهده پرستاران قرار دهند.

وي با اعلام اين كه رييس‌جمهور با لايحه كاهش ساعت كار پرستاران موافق است، زمان تصويب اين لايحه را نامعلوم اعلام كرد.

گيوري از سوي ديگر به مشكلات بيشتر پرستاران بخش خصوصي نسبت به شاغلان بخش دولتي در اين زمينه اشاره و اضافه كرد: در حالي كه پرستاران بخش دولتي از نوبت اضافه كاري دو برابر و افزايش سختي كار 35 درصد برخوردار هستند، پرستاران بخش خصوصي از مشكلاتي چون ساعت كار زياد، حقوق و سختي كار رنج مي‌برند.

وي معضلات موجود در مورد پرستاران بخش خصوصي را به علت نقصان در قوانين وزارت كار دانست و گفت:‌ مسوولان وزارت بهداشت در تلاش براي حل مشكلات پرستاران خصوصي هستند؛ اما از آن‌جايي كه پرستاران بخش خصوصي تحت پوشش قوانين كار قرار دارند، راه‌حل اصلي براي حل مشكلات آن‌ها اصلاح قانون كار به نظر مي‌رسد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17122s, 18q