افراد ديابتي بايد رژيم غذايي مناسب داشته باشند

۱۳۸۶/۰۹/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8283
افراد ديابتي بايد رژيم غذايي مناسب داشته باشند
دكتر افضل زاده مركز غدد ومتابوليسم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص تزريق انسولين به كودكان افزود: بيشتر كودكان به 2 تا 3 بار تزريق روزانه انسولين نياز دارند كه در زمانهاي معين در هر روز انجام مي شود و تعداد زيادي از كودكان به بيش از يك نوع انسولين نياز دارند.
وي در مورد تغذيه كودكان ديابتي ادامه داد: رژيم غذايي مناسب شامل مواد نشاسته اي مثل نان، سيب زميني، برنج، حبوبات، لبنيات، تخم مرغ و گوشت است و چربي غذا بايد كم و بيشتر از نوع نباتي باشد و از غذاهاي پرفيبر استفاده شود و تغذيه قبل از خواب كودك مهم است زيرا از افت قند در طول شب جلوگيري مي كند.
وي درباره افت قند خون تصريح كرد: علامتهاي افت قند خون شامل لرزش دست و احساس لرزشي در عضلات، رنگ پريدگي در پوست، عرق سرد، ضربان تندقلب، گرسنگي، بي قراري و گريه، سياهي رفتن چشمها، خستگي و خواب آلودگي سردرد و تمركز نداشتن است.
وي در زمينه اينكه چه مواقع افت قند خون براي كودكان ايجاد مي شود، تصريح كرد: وقتي كه كودكان يك وعده غذا را فراموش كند در هواي خيلي گرم و يا خيلي سرد باشد ورزش شديد بدون مناسب و انسولين بيش از نياز مصرف شود كودك با افت قندخون مواجهه مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.12764s, 18q