آمبولانس مي‌تواند عامل انتقال بيماري باشد

۱۳۸۶/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8358
آمبولانس مي‌تواند عامل انتقال بيماري باشد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مطالعات و تحقيقات صورت گرفته حاكي از آن است كه براي نظافت آمبولانس‌ها در انگلستان، روش‌هاي متعددي براي نظافت آمبولانس‌ها به كارگرفته مي‌شود.

طبق اين گزارش در برخي مناطق انگلستان، بهداشت آمبولانس‌ها رعايت نمي‌شود و آمبولانس‌ها تنها به واسطه تكه‌اي پارچه تميز مي‌شوند.

همچنين اين اتحاديه خواستار رعايت بهداشت آمبولانس‌ها و ارتقاي وضعيت نظافتي آنها شد.

البته خدمه آمبولانس‌ها بر اين اعتقادند كه ميزان هزينه و زمان كافي براي نظافت آمبولانس‌ها را ندارند و در شمال غربي انگلستان اين مشكل به اوج خود مي‌رسد و آمبولانس‌ها هيچ بودجه و زماني براي نظافت آمبولانس ندارند.

طبق اين گزارش، اين افراد حتي وقت رسيدگي به وضعيت فني آمبولانس‌ را هم ندارند و اين آمبولانس‌ها هيچ گاه بطور اساسي نظافت نمي‌شوند.

گفتني است، تنها احتياطي كه در مورد اين آمبولانس‌ها صورت مي‌گيرد، اين است كه اگر خدمه آمبولانس بدانند بيمار مبتلا به عفونت بوده است و امكان سرايت عفونت و بيماري او به سايرين زياد است، آمبولانس را تنها با تكه‌اي پارچه نظافت مي‌كنند.

از سوي ديگر، در منطقه‌اي از لندن، موسسه‌اي ايجاد شده است كه تمام مدت، شب را به نظافت اساسي آمبولانس‌ها مي‌پردازد و بعد از خروج تمام وسايل پزشكي فضاي آمبولانس و بعد لوازم پزشكي را به دقت نظافت مي‌كند و در جنوب غربي مشكلات مانع از نظافت اساسي آمبولانسها مي‌شود.

همچنين به گفته مقامات اين كشور، در برخي موارد بيماران از امكانات مناسب بي بهره‌اند و ناچارند با آمبولانس‌هايي نامناسب و آلوده منتقل شوند. در برخي موارد نيز كارمندان آمبولانس مجبورند خود به نظافت آمبولانس نيز بپردازند كه اين عمل وقت زيادي را از آنها مي‌گيرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.0903s, 18q