نمك، عامل اصلي شيوع بيماري در آنگولا

۱۳۸۶/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8359
نمك، عامل اصلي شيوع بيماري در آنگولا

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، تاكنون بيش از 400 بيمار در اين كشور شناسايي شده‌اند و تعداد آنها همچنان رو به افزايش است.

سازمان بهداشت جهاني با اعزام تيمي به محل، متوجه شده است كه اين افراد بر اثر مصرف نمك به اين بيماري مبتلا شده‌اند و اكنون در تلاش است تا شيوع اين بيماري را تحت كنترل درآورد.

در اخبار اوليه آمده بود كه اين بيماري احتمالا بر اثر صنايع نفتي يا مواد آلوده‌اي كه براي بازيافت انبار مي‌شوند، شيوع يافته است. اما اكنون برم موجود در نمك به عنوان عامل آن معرفي شده است.

به گزارش ايسنا؛ دهها نفر از مردم آنگولا كه از اين بيماري به ستوه آمده‌اند از گرفتگي و اسپاسم عضلات، مشكلات و اختلالات در گفتار و راه رفتن رنج مي‌برند و اين رقم همچنان در حال افزايش است و برخي از اين بيماران نيز در كمال ناباوري جان باخته‌اند.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهاني، اين بيماري تاكنون حداقل 414 نفر را مبتلا ساخته است كه جمعيت زيادي از اين افراد در سنين كمتر از 15 سال بوده‌اند.

طبق اظهارات سخنگوي سازمان بهداشت جهاني، شيوع مسموميت برميدي در آنگولا به شديدترين حالت ممكن رسيده است و تاكنون 4 نفر بر اثر آن جان باخته‌اند.

گفتني است، تاكنون نشانه‌هاي از وجود برم در غذا و نمك يافت شده است، اما هنوز منبع اصلي و مستقيم آن كه باعث بروز اين بيماري مي‌شود، مشخص نيست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79333s, 18q