عفونت هاي مكرر "لوزه" شايع ترين علت كاهش شنوايي در كودكان است

۱۳۸۶/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8367
عفونت هاي مكرر "لوزه" شايع ترين علت كاهش شنوايي در كودكان است
دكتر حسين مرتضوي، فوق تخصص گوش (اتولوژي و نورواتولوژي) به باشگاه خبرنگاران گفت: به طور كلي "لوزه ها" و "لوزه سوم" شامل سيستم لنفاوي بدن و بخشي از حلق كه به نام حلقه لنفاوي "والدير" معروف است، به شمار مي روند.
وي افزود: شبكه لنفاوي انسان در دوران جنيني، به منظور تكامل سيستم دفاعي بدن، سلول هاي لنفاوي را مي سازند و پس از تولد و با افزايش سن از اهميت اين حلقه كاسته شده و در مواردي با تكرار عفونت هاي حلقي، نه تنها نقش دفاعي را از دست مي دهند، بلكه خود تبديل به كانون عفوني مي شوند.
دكتر مرتضوي در مورد تاثير و عوارض اين كانون ها ادامه داد: تنفس دهاني، تغيير قوس دندان، خرخر موقع خواب و ... در كودكان از عوارض لوزه هاست. كودكان مبتلا به اين بيماري از نظر عوارض ظاهري داراي دهان باز و لب هاي خشك بوده، همچنين بيني و گونه اين كودكان برجسته تر به نظر مي رسد.
وي يادآور شد: عفونت مكرر "لوزه ها" ممكن است، منجر به روماتيسم حاد مفصلي، نارسايي كليه ها و روماتيسم قلب شود و در مواقعي لازم است با تشخيص و اقدام به موقع و با جراحي، لوزه و لوزه سوم را برداشت و مايع پشت پرده را با جراحي ميكروسكوپي البته بدون برش بيروني و از راه سوراخ گوش تخليه و لوله گذاري كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57952s, 18q