در حالت نشسته كار كردن براي سلامتي انسان خطر دارد

۱۳۸۶/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8414
در حالت نشسته كار كردن براي سلامتي انسان خطر دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پايگاه خبري واشنگتن، در اين تحقيقات متخصصان جرياناتي را كه در ارگانيسم حركتي موجودات زنده و به طور كلي نحوه زندگي در حالت نشسته روي مي دهد آناليز و بررسي كردند.
بر اساس اين گزارش، نتايج تحقيقات نشان داد شيوه زندگي در حالت نشسته (در هنگام كار، صحبت با تلفن، تماشاي برنامه‌هاي تلويزيون، مطالعه كردن و غيره) علاوه بر اينكه باعث پيدايش اضافه وزن مي شود در ارگانيسم انساني كه مدت زمان طولاني حركت نمي كند، فرآيندهاي متابوليسم آغاز مي شود كه باعث بوجود آمدن خطرات جدي براي سلامت وي باعث پيشرفت بيماري هاي قلبي و عروقي و ديابت مي شود.
همچنين، به طور معمول پزشكان در ايالات متحده آمريكا به افرادي كه نحوه زندگي كم تحرك دارند توصيه به حركت، پنج بار در هفته، هرچند نيم ساعت انجام ورزش مي كنند اما دانشمندان دانشگاه ميسوري معتقدند كه مسلما اين مقدار حركت براي آنكه مشكلاتي كه با نشستن ايجاد مي شود را جبران كند كافي نيست.
بنابريان گزارش، محققان به اين نتيجه رسيدند براي حفظ سلامتي كافي است يك گام ساده كه آن انجام كار در حالت ايستاده و غيرنشسته است برداشته شود، براي مثال آنها پيشنهاد مي كنند از نوشتن نامه در پشت ميز امتناع و از نوعي ميز استفاده شود كه بتوان در پشت آن به حالت ايستاده نوشت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19249s, 18q