ریزگردها تشدید كننده سرطان ریه‌

۱۳۹۲/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 84451
ریزگردها تشدید كننده سرطان ریه‌
سلامت نیوز : رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: ریزگردها می توانند یکی از عوامل سرطان زا باشند و در کسانی که بیماری تنفسی و آسم دارند از عوامل تشدید كننده سرطان هستند.

رحمت الله حافظی در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه قطعا اگر ریزگردها از سطح استاندارد بالا باشد تهدیدی برای سلامت شهروندان است اظهار کرد: در صورت افزایش ریزگردها بیش از حد استاندارد کودکان، سالمندان و افرادی که بیماری تنفسی و انسداد قلبی و عروقی دارند سلامتشان در خطر بوده و برای آنها تهدید جدی است.

وی با بیان اینکه در زمان بحران و بالا بودن بیش از حد ریزگردها از شهروندان خواسته می شود که تحرک در فضای باز نداشته باشند گفت: نقش اطلاع رسانی در حضور ریزگردها و مضر بودنشان بسیار حیاتی است تا زمانی که بتوانیم بحران را مهار کنیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید براینکه قطعا ریزگردها یکی از عوامل شیوع سرطان ریه است تأکید کرد: ریزگردها می توانند یکی از عوامل سرطان زا باشند و در کسانی که بیماری تنفسی و آسم دارند از عوامل تشدید كننده سرطان زایی است.

حافظی همچنین با بیان اینکه متأسفانه سرطان در کشور ما به نسبت جوامع مشابه افزایش چشمگیری داشته است تصریح کرد: باید براساس مطالعات مشخص شود که ریشه افزایش سرطان در چیست. آیا آب خاک غذا هوا و مواد غذایی آلوده اند در هر صورت باید این مسئله مشخص شود.

وی تأکید کرد: در همین راستا کمیسیون سلامت شورا جلساتی را به صورت تخصصی به منظور بررسی هرآنچه که سلامت شهروندان را تهدید می کنند برگزار خواهد کرد که در نخستین گام در ارتباط با محصولات غذایی جلساتی را برگزار کردیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.4261s, 18q