150 آمینوسنتز، کوردوسنتز و کاهش انتخابی جنین با موفقیت انجام شد

۱۳۸۶/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8448
150 آمینوسنتز، کوردوسنتز و کاهش انتخابی جنین با موفقیت انجام شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا در راستای بررسی سلامت جنین و همچنین کاهش جنین های منتقله به رحم پس از انجام روشهای کمک باروری و به منظور پیشگیری از بروز عوارض حاملگی های چند قلویی، تاکنون موفق شده است بیش از 150 مورد آمینوسنتز( نمونه گیری از مایع اطراف جنین)، کوردوسنتز( نمونه گیری از جفتCVS ) و کاهش انتخاب جنین را بدون هیچگونه عوارض سقط، با موفقیت به انجام رساند.

معمولاً کاهش انتخابی جنین درسطح دنیا با میزان قابل قبول 6 تا 12 درصد سقط همراه است و علاوه بر آن استفاده از این تکنیک دارای خطراتی است که سقط کامل جنین، پارگی کیسه آب، زایمان زودرس و خونریزی و عفونت در مادر از جمله این عوارض است.

این در حالی است که آمینوسنتز و CVS از جمله تکنیک های بررسی سلامت جنین در زمان حاملگی است که در صورت احتمال ابتلای جنین به اختلالات مادرزادی به صورت سرپایی و بدون بیهوشی در حدود هفته  15 الی 20 بارداری انجام می پذیرد و در طی آن نمونه مایع آمنیوتیک و یا زائده های جفتی که حاوی سلولهای جنینی است جمع آوری و جهت انجام تست های ژنتیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاهش تعداد جنین ها به منظور پیشگیری از بروز عوارض حاملگی های چند قلویی (بخصوص 3 قلو و بیشتر) وهمچنین برای جنین‌هایی که با مشکلات و یا ضایعات ژنتیکی مواجه هستند جهت حذف جنین های غیر نرمال و ادامه حیات جنین های نرمال بکار می رود. این عمل درطی سه ماهه اول حاملگی انجام می شود.

خوشبختانه در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با بهره مندی از محققان کشور هیچگونه عارضه ای حتی یک مورد سقط نیز ملاحظه نشده است. 
 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
یاسی
1ماه باردار بودم شوهرم مجبورم کرد سقط کنم و به قولی تهدیدم کرد البته یه بچه 8مماهه دارم که مثل دسته گل ازش نگهداری می کنم.3قرص میزوپروستول 200 گرمی هر کدام به فاصله 2ساعت در واژینال قرار دادم. 2روز خونریزی داشتم همراه خونریزی دوم 2لخته خوون دیده شد.آیا سرت گرفته . و اگر انجامم نگرفته آیا جنینم ناقص می شود.متاسفم برای شوهرم. نگران جنینم هستم. خدا مرا دوست داره که باردارم کرد زیرا تا صبح به پای بچه اولم بیدارم و با عشق ازش نگهداریمی کنم .تو را خدا جوابم بدهید
طهمورث احمدی
باسلام خانم بنده بواسطه مصرف قرص میزوپروستول درماه اول حاملگی مشکوک به نقص جنین می باشد درهفته چهاردم حاملگی آزمایشات تریپل تست انجام گرفت نتیجه آن منطقه پرخطر رانشان می داد درسونوگرافی هفته چهاردم جنین سالم وباجنسیت پسر رانشان می دهد. آزمایش آمینو سنتزانجام گرفت نتیجه اولیه آن سالم بودن جنین ودختربودن آنرانشان می دهد .باوجود صددرصد بودن نتیجه آزمایش آمینوسنتزآیا امکان اشتباه درسالم بودن جنین ویا جنست آن درآزمایش آمینوسنتز وجودداردیا نه . لطفا من راراهنمایی نمایید.
3.32123s, 20q