600تا 700 مركز مشاوره و ارئه خدمات پرستاري در كشور وجود دارد

۱۳۸۶/۰۹/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8472
600تا 700 مركز مشاوره و ارئه خدمات پرستاري در كشور وجود دارد

به گزارش سلامت نیوز محمد شريفي مقدم، معاون پشتيباني سازمان نظام پزشكي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در پاسخ به اين سوال كه چه نهاد و ارگاني مسئوليت نظارن بر فعاليت مراكز غير مجاز پرستاري را برعهده  دارد افزود: اين كار بر عهده وزارت بهداشت و درمان است و سازمان نظام پرستاري در اين زمينه هيچ مسئوليتي را بر عهده ندارد.
وي در خصوص درج و چاپ آگهي هاي مراكز پرستاري در رسانه هاي مكتوب از جمله روزنامه هاي كثير الانتشار و مجلات گفت: در مورد درج و چاپ اين نوع آگهي ها قبلا مذاكراتي با وزارت ارشاد، وزارت بهداشت صورت پذيرفت اما متاسفانه عملياتي نشد و در حد همان طرح هاي اجرايي باقي ماند.
شريفي مقدم ادامه داد: هم اكنون 600تا 700 مركز مشاوره و ارائه خدمات پرستاري در كشور وجود دارد كه به نظر مي رسد با توجه به جمعيت كشور تعداد اين نوع مراكز بايد گسترش يابد.
معاون پشتيباني نظام پرستاري تاكيد كرد: با توجه به مرخص شدن بيماران از مراكز درماني و ادامه مراحل درماني آن در منزل، مراكز پرستاري رشد بسياري پيدا كرده كه لازم است مردم كشور ما در زمينه ارائه خدمات از اين مراكز دقت عمل بيشتري به خرج دهند و از هر مركزي در زمينه ارائه خدمات بهره نگيرند زيرا گاهي ديده مي شود كه افرادي كه دانش و مهارت كافي در زمينه پرستاري ندارند دراين مراكز فعاليت كرده و مشغول ارائه خدمات مي شوند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42318s, 18q