گل مژه و رشد ميكروب ها در لبه پلك ها

۱۳۸۶/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8480
گل مژه و رشد ميكروب ها در لبه پلك ها
دكترفرهاد شريف، متخصص بيماري هاي چشمي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: آلودگي هاي محيطي سلامت چشم را به خطر مي اندازد و محيط آلوده و گرد و غبار منجر به عفونت پلك و ريشه مژه ها مي شوند.
وي ادامه داد: شستشوي لبه پلك و مژه هاي چشم در افراد مستعد و اشخاص در معرض عفونت و محيط هاي آلوده از بروز اين بيماري جلوگيري مي كند.
شريف تصريح كرد: بيماران با فشار خون بالا و افراد مبتلا به بيماري ديابت مي توانند مستعد عفونت هاي لبه پلك چشم باشند و به منظور پيش گيري از عفونت هاي موضعي لبه پلك بايد از ورود به محيط هاي آلوده خودداري كرد و روزانه به صورت منظم لبه هاي پلك را با آب گرم و شامپوي بچه كه مانع از تحريك پذيري چشم مي شود شستشو داد.
وي گفت: علايم و نشانه هاي گل مژه به صورت تورم و قرمزي لبه پلك، درد در ناحيه پلك و گهگاه كاهش ديد و ترشح چرك از چشم خود را نشان مي دهد و مصرف آنتي بيوتيك موضعي و خوراكي منجر به بهبودي افراد مبتلا به گل مژه مي شود.
وي يادآور شد: سپري نشدن طول دوران درمان به صورت كامل مي تواند منجر به باقي ماندن عفونت و بروز آن به صورت آبسه چركي شود كه در اين حالت بيمار بايد جهت بهبودي با مراجعه به پزشك متخصص اقدام به خارج كردن تشرحات داخل آبسه چركي كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.6015s, 18q